"Велике будівництво" на Херсонщині: завершені об'єкти та кримінальні справи

Херсон, Велике будівництво, підсумки
Минулого тижня в Херсонській облдержадміністрації відбулася прес-конференція, на якій губернатор Геннадій Лагута підбив підсумки держпрограми «Велике будівництво» на Херсонщині за 2021 рік

За його словами, в рамках програми в області завершили будівництво або реконструкцію 13-ти об’єктів, на що було витрачено більше 200 мільйонів гривень. До цієї суми не входять витрати на ремонт доріг, зауважив губернатор.

Так, у 2021 році закінчили роботи в дитячих садочках у селищі Іванівка та Херсоні. Провели реконструкцію Каланчацької опорної школи.

Гроші дійшли й до медичної сфери. Реконструювали приймальне відділення в Бериславі, збудували 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини на Херсонщині. Завершені роботи й на спортивних об’єктах, зокрема на стадіонах у селі Чорнобаївка (передмістя Херсона) та в Таврійську (Нова Каховка). Також побудували першу чергу басейну в дитячому садочку № 85. Як прозвучало на прес-конференції, на завершення робіт у дитсадку № 85 потрібно ще близько 2-х мільйонів гривень. Закінчити весь комплекс сподіваються в 2022 році.

Окремо згадали про реконструкцію злітно-посадкової смуги (ЗПС) аеропорту Херсон, яка за понад 35 років експлуатації жодного разу не ремонтувалась. ЗПС подовжили до 2600 метрів і розширили до 60-ти метрів. Після ремонту аеропорт матиме можливість приймати габаритніші літаки, що збільшить пасажиропотік до 500 тисяч пасажирів. «Наступного року на аеропорт Херсон держава планує виділити ще понад 200 мільйонів гривень», – повідомив Геннадій Лагута.


ШЛЯХОПРОВІД «ЗАМОРОЗИЛИ»

Символ «вічного» будівництва на Херсонщині, яке до того ж має навколо себе ореол скандальності, – шляхопровід ХБК – Таврійський у Херсоні поставили на паузу.

Про це нещодавно повідомляли декілька херсонських ЗМІ, уточнюючи, що роботи призупинили через похолодання, відновлять лише, коли потеплішає. Насправді ж роботи зупинили через розірвання договору з підрядником. Про це розповів губернатор Лагута на прес-конференції: «Так, там законсервована робота. Не тільки через погодні умови. Ми розірвали в одноосібному порядку договір із підрядником. У лютому, я сподіваюсь, буде новий тендер міжнародний, і після цього новий переможець буде добудовувати шляхопровід. Для таких великих коштів – тільки міжнародний тендер». Однак на логічне запитання журналістів про причини «прощання» з підрядником очільник області відповів дуже туманно: «Якщо я відповім, що мені як новому керівнику не сподобалось щось, – це буде така відповідь, яка влаштує представників ЗМІ?». Він також додав, що на шляхопровід уже витрачено 700 мільйонів бюджетних гривень. Загалом же проект коштує 1,5 мільярда. Добудувати ще треба другу частину першої черги, другу чергу (один з’їзд) і третю – заїзд. «У цьому році фінансування буде на належному рівні», – підсумував губернатор.

Однак підрядник, із яким розірвали угоду, категорично проти такого стану справ. Для з’ясування ситуації керівництво приватного акціонерного товариства «Укратоменергобуд» звернулось до Міністерства інфраструктури, Президента та подало позов до господарського суду Херсонської області. Також представники компанії зверталися до губернатора Геннадія Лагути за коментарем, але ніяких роз’яснень вони не отримали. Про все це йдеться у відповіді на інформаційний запит «Суспільного» щодо призупинення робіт на мостопереході.

Як сказано в документі, 3 грудня на електронну пошту ПрАт «Укратоменергобуд» надійшов лист-повідомлення від ХОДА про односторонню відмову від договору. В листі сказано, що підставою для розірвання контракту є недотримання календарного графіка робіт і неспроможність підрядника завершити будівництво об’єкта в межах договірної ціни.

«Зазначені обставини не відповідають дійсності. Календарний графік виконання робіт дотримано в повній мірі. Підрядник ні усно, ні письмово не заявляв про неможливість завершення будівництва мостопереходу в межах договірної ціни. Натомість залишку коштів за договором достатньо для завершення всіх черг будівництва навіть із урахуванням інфляційних процесів і ймовірного подорожчання сировини», – йдеться у відповіді.

В ХОДА вже провели тендер на закупівлю проектних робіт для будівництва шляхопроводу (коригування кошторисної частини й проходження експертизи). Переможець – ТОВ «Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва». Вартість послуги становить 300 000 гривень. Представники «Укратоменергобуду» вважають, що це призведе до збільшення вартості будівництва та потягне з собою додаткові витрати.

НЕ ОБІЙШЛОСЬ БЕЗ... «КРАДІВНИЦТВА»

На жаль, далеко не завжди спорудження об’єктів за бюджетні гроші проходить прозоро та чесно. Бажаючих нагріти руки за рахунок платників податків вистачає. Винятком для Херсонщини не стало й втілення держпрограми «Велике будівництво». Минулого року правоохоронці відкрили 4 відповідні кримінальні провадження. Одне з них стосується дорожніх робіт, ще три – інших об’єктів. За словами заступника голови ХОДА Едуарда Науменка, за цими справами досі триває слідство. «4 справи. Це дорога Нижні Торгаї – Агаймани (неповернутий аванс), Новозбур’ївська школа, реставрація Будинку офіцерів у Херсоні (нині Херсонський обласний палац культури. – Прим. авт.), наступного тижня буде переоголошено тендер, і остання кримінальна справа, в якій амбулаторії в селах Великі Копані, Тарасівка та Роздольне», – розповів заступник голови ХОДА.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон