Як на Херсонщині організували територіальну оборону

Херсонщина, територіальна
На Херсонщині створили 6 батальйонів територіальної оборони. Як їх формували, хто увійшов до складута де розмістили, - з'ясовувало Суспільне.

У минулому - неврологічне відділення місцевої амбулаторії, з початком бойових дій – притулок для переселенців з Донбасу. З 18 січня цього року – військова частина А 7360. Зараз вона у процесі формування, розказав командир частини, майор Дмитро Кузьменко. Зараз тут близько 20 контрактників. "Це будуть військовослужбовці Збройних сил України, військовослужбовці за контрактом, які будуть проходити постійну службу. Це - сили територіальної оборони сухопутних військ України, які безпосередньо відносяться до Збройних сил України", - каже Дмитро Кузьменко.

Передана будівля у гарному стані, говорить командир. Частина вікон тут уже замінена, стіни цілі."Підлога відмінна, опалення відмінне, стелі не падають, частково зроблений ремонт у приміщеннях, є замінені меблі і двері. По даху є питання. Його треба в деяких місцях ремонтувати", - каже командир військової частини А 7360.

Депутати Білозерської територіальної громади проголосували передати будівлю в оренду Збройним силам. Переселенці, які тут тимчасово жили, роз’їхались, сказав заступник голови Херсонської районної державної адміністрації Сергій Гончар. "Щоб будівля не руйнувалась, було прийнято рішення по програмі Міністерства оборони з виділення та організації усіх областях військових частин територіальної оборони. Представники частини виїхали сюди на місце, подивились", - каже Гончар.

"Усі приміщення передані в оренду за 1 гривню, де це місцеві будівлі – від місцевих громад, де обласного підпорядкування, передано від області. Стосовно того, хто це оплачує та утримує? Це - міністерство оборони, обласна рада і державний бюджет", - каже заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Микола Якименко.


Охочі вступити до загону територіальної оборони можуть звернутися до військкомату, - розказав Микола Якименко. Зараз формують керівний склад бригад і батальйонів. Це мають бути фахові військові. За словами чиновника, на сьогодні 50% командирів – бійці АТО.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів