На Херсонщині зросла смертність серед немовлят

Херсон, діти, смертність
Смертність дітей до року на Херсонщині за минулий рік збільшилася на майже 30 відсотків. А торік дітей до року померло більше, ніж позаторік, - говорить директорка обласної дитячої лікарні Інна Холодняк:

"2021 року 7 113 дітей проти 7 650 минулого року, тобто на 500 менше. В той же час дітей першого року життя в нас померло 99 проти 81. Близько 70% дітей, які померли на першому році життя, померли в неонатальному періоді – від нуля до 29 днів.

Основною причиною смертності, на 80%, були втрати внаслідок враження новонародженого внутрішньоутробного та під час пологів. Також збільшилася кількість дітей, які померли від вродженої патології", - каже лікарка.

Минулого року одна новонароджена дитина померла через ковід, - говорить Інна Холодняк. Крім того, за словами лікарки, епідситуація негативно вплинула на економічний рівень життя людей і стан догляду за дітьми

"У нас збільшився такий показник – збільшення майже вполовину випадків смерті дітей вдома. Це - синдром раптової смерті, це - травми, отруєння від недогляду батьківського. Також слід звернути увагу на матеріально-технічну базу закладів і кадрове забезпечення. Близько 30% дітей першого року життя померли на базі центральних районних лікарень", - каже директорка лікарні.

За словами Інни Холодняк, відтепер особливу увагу приділятимуть поліпшенню якості нагляду за вагітними та дітьми першого року життя сімейними лікарями, дільничними педіатрами, гінекологами.

За матеріалами Суспільне Херсон
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон