Володимир Хвостов: З виробниками молока варто вести конструктивний діалог

Володимир, Хвостов, молоко
Щорічні загальні збори учасників Асоціації виробників молока відбулися днями в Умані, в офісі Всеукраїнської Аграрної Ради.

Молочарі підбили підсумки роботи у 2021 році, обговорили та затвердили план на поточний рік. Також визначилися з ключовими завданнями щодо розвитку молочної галузі, зосередивши увагу на проблемах, які його гальмують.

Серед таких, зокрема – передноворічний демарш переробних заводів, які в односторонньому порядку знизили закупівельну ціну на молокосировину. Для виробників молока такий крок виявися не лише неочікуваним, й таким, що поставив великий знак питання щодо подальшого виживання і навіть існування їхніх підприємств.

Тому ця ситуація і шляхи її вирішення викликали чи не найгарячіше обговорення під час зборів, - розповів учасник АВМ, директор одного із провідних у галузі молочного скотарства Херсонщини господарств ТОВ «ТД «Долинское», депутат облради Володимир Хвостов: «Умань. Офіс Всеукраїнської Аграрної Ради. Символічне місце для зустрічі однодумців та реформаторів – учасників Асоціації виробників молока. Разом з колегами, президентом АВМ Андрієм Дикуном підсумували діяльність Асоціації протягом 2021 року, обговорили розвиток молочарства та ключові завдання на поточний рік. Серед найважливішого – питання зниження молокопереробними заводами закупівельної ціни на молокосировину на 10%».

За його словами, очолюваному ним підприємству вдалося знайти компроміс з їхнім партнером-переробником. Утім, на всеукраїнському рівні проблема лишається невирішеною, до того ж, вона має ознаки монопольної змови, вважають учасники АВМ. Тому вирішили діяти у цій ситуації згуртовано і рішуче.

«Ми колегіально сподіваємося, що відповідь на це важке питання допоможуть знайти фахівці Антимонопольного комітету України. Сьогодні ми маємо підтримку керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства, сформували робочу групу із залученням власників молочних господарств та заводів, до складу якої я також увійшов.

Наразі виробники молока не готові розірвати виробничі стосунки з переробниками і відмовитися від поставок молока. Тому що у нас поки немає своїх кооперативних заводів, до слова, кооперація – це шлях, який у нас попереду.

Але, діючи спільно, ми маємо продемонструвати, що наша Асоціація виробників молока – не просто формальне об’єднання, що це наша сила і захист, що з нами варто вести конструктивний діалог, а не диктувати умови і намагатися нас «зламати», - поділився загальною позицією молоковиробників Володимир Хвостов.

Останніми роками молочні сільгосппідприємства, зокрема Херсонщини, поступово намагаються вивести галузь на більш високий якісний рівень – нарощують поголів’я та об’єми продукції, підвищують її ґатунок.

Як повідомили в Департаменті розвитку сільського господарства Херсонської облдержадміністрації, у 2021 році кількість ВРХ у сільсьгосппідприємствах області зросла на майже 3%, тоді як у господарствах населення зафіксовано 20-відсоткове падіння цього показника. Минулого року на молочно-товарних фермах вироблено 49,8 тисячі тонн молока – це на 11,2% більше попереднього року.

Утім, через зниження переробниками закупівельних цін, вищенаведені позитивні показники мають усі шанси перетворитися на негатив у вигляді скорочення поголів'я і обсягів молока.

Очевидно, що наразі всі складові молочної галузі України потребують конструктивного діалогу і між собою, і з державою, яка у свою чергу повинна взяти на себе роль «регулювальника» ситуації.

Олена РЄЗНІЧЕНКО
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів