На Херсонщині озимі опинилися під загрозою вимерзання

Херсон, культурні, рослини
Перепади температури у понад 10 градусів та мізерні опади негативно вплинули на культурні рослини на території Херсонської області. Частина озимих посівів зазнали суттєвих пошкоджень, повідомляє UkrAgroConsult.

Як розповів завідувач відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошувального землеробства НААН України, доктор сільськогосподарських наук Сергій Заєць, минулого року озиму пшеницю сіяли наприкінці вересня, а ячмінь у жовтні. Оскільки дощів не було, зерно лежало у сухій землі і вегетація почалася з тижневим запізненням. Тож до настання суттєвих холодів сходи були на початковому етапі кущування. Звісно, морози до 12, а подекуди до 19 градусів пошкодили невкриті снігом рослини.

За даними моніторингу що ячмінь на полях змінив колір із зеленого на рудуватий, 60% культури ослаблені та розріджені, і лише 5% мають задовільний стан. Пшениця у значно кращому стані. Негативного впливу зазнало 22-25% полів. На решті 61-63% стан посівів задовільний.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів