Херсонцям про новий штам "Омікрон"

штам, омікрон, вірус
Штам коронавірусу «Омікрон» має набагато менший інкубаційний період – у середньому 3 доби. Також цей вид вірусу є більш небезпечним для молодих людей. Про це із посиланням на наукові дослідження повідомляє МОЗ у четвер, 13 січня.

Як повідомляться, Омікрон вражає молодших людей, ніж штамм Дельта. Середній вік пацієнтів з Омікроном становить 30,8 років, тоді як середній вік хворих на штам Дельта - 38,3 роки.

Також новий штам збільшує ризик повторного захворювання. У випадку з Дельтою він становив близько 2,5%, для Омікрона – більше ніж у п'ять разів вище, 13%. Омікрон у 2,9 рази заразніший за Дельту - у країнах, де виявили варіант, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається за 1,53 дні.

У той же час ризик госпіталізацій при Омікроні знижується. Порівняно зі штамом Дельта, випадки захворювання на Омікрон мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом однієї або більше ночей у лікарні.

Щоб уберегти себе від вірусу в МОЗ, закликали українців правильно використовувати маски; дотримуватися дистанції; регулярно мити руки; вакцинуватись від COVID-19.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів