Понад 700 жителів Херсонщини вже отримали бустерну дозу щеплення від коронавірусу

Херсон, щеплення, коронавірус
Вже понад 714 тисяч доз вакцин від COVID-19 використано на Херсонщині. З них 709 осіб щеплено третьою дозою – бустерною. Наразі її можна отримати у кожному із стаціонарних пунктів та центрів масової вакцинації, які працюють в області. Про це повідомили в Херсонській ОДА.

Бустерну дозу отримав сьогодні і головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. Він вакцинувався у поліклініці №1 лікарні імені Є.Є. Карабелеша.

Як розповіла експерт з інфекційних хвороб Ольга Демидюк, щеплення бустерною дозою вводиться, насамперед, для посилення імунітету. Для цієї дози рекомендовано використовувати м-РНК-вакцини – Moderna або Pfizer:

«Не варто плутати бустерну та додаткову дози вакцин. Бустерну дозу вводять, насамперед, для посилення її ефективності, а додаткову – для убезпечення хворих, яким дві дози можуть не дати належного захисту. Третю бустерну дозу запровадили для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу. ЇЇ оптимально проводити через півроку від отримання останньої дози вакцини. Додаткова доза вводиться у період від 28 днів до 3 місяців після другого щеплення від коронавірусу».
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів