На Херсонщині куланів відрядили на екологічну місію

кулани, місія, екологія
Двадцять молодих куланів із заповідника Асканія-Нова «відрядили» з надзвичайно важливою екологічною місією до заказника «Тарутинський степ» на Одещині, пише Голос України.

Цей вид у Таврії колись був аборигенним, як і винищені дикі коні - тарпани. І повернення його представників за сприяння міжнародних природоохоронних організацій допоможе відновити біологічне різномаїття південноукраїнського степу та відродження природних екосистем (так званий rewilding). Адже в перспективі кількість куланів у Тарутинському степу хочуть довести до трьох сотень. І тут без допомоги науковців Херсонщини наразі не обійтися.

- Два роки тому заповідник Асканія-Нова вже продав заказнику на Одещині двадцять куланів. Вони акліматизувалися у просторому огородженому вольєрі на тридцять гектарів, і нині вільно гуляють степом. Тож тепер відправили туди ще стільки ж тварин. Стаду куланів у самому заповіднику це не зашкодить - їх у нас більш як сотня, вони чудово почуваються й активно розмножуються. Тому надлишок реалізуємо, витрачаючи гроші на купівлю кормів для підгодівлі тих-таки копитних, інші невідкладні потреби установи, - розповів директор заповідника Асканія-Нова, кандидат біологічних наук Віктор Шаповал.


© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів