У Херсоні вже зробили дві пересадки нирки: дружина віддала нирку чоловікові, брат – сестрі

Херсон, операції, трансплантація
У Херсоні вже зробили дві пересадки нирки: дружина віддала нирку чоловікові, брат – сестрі. Від загиблих трансплантації поки що не було, - Спірін

У Херсоні в обласній лікарні цього року вже двічі трансплантували нирки. Перша пересадка відбулася 30 жовтня – тоді дружина віддала нирку своєму чоловікові.

Про це розповів завідувач відділення серцево-судинної хірургії обласної лікарні Юрій Спірін у коментарі Суспiльному:

«У листопаді ми виконали другу операцію. Це також була сімейна трансплантація нирки. Це брат подарував свою нирку сестрі. Пара вже виписана – вони вже вдома, почуваються добре»

Кожна операція тривала не більше 3-х годин завдяки допомозі київських трансплантологів: Миколі Полякову та Михайлу Загрийчуку.

За словами Спіріна, зараз стан і донорів, і реципієнтів задовільний:

«Перші півроку вони мають кожні 2 тижні бути у центрі трансплантації, тобто там, де була трансплантована нирка. Щоб ми відстежували функцію нирки – як працює імунна супресія: кожен такий реципієнт приймає препарати, які пригнічують імунітет. Це дуже важливо, щоб працював трансплантат»

Перед трансплантацією проводять медобстеження донора та реципієнта. На сьогодні через небезпеку для життя донорів дві операції скасували. Ліцензію на трансплантацію Херсонська обласна лікарня отримала півроку тому.

Спірін каже, що джерелом донорських органів можуть стати трупи, але таких випадків ще не було:

«Щоб провести трупну трансплантацію, необхідно діагностувати смерть мозку людини. Це такий стан, коли серце ще зберігає свою функцію, нирки працюють, печінка працює, але мозок вже загинув»

За його словами, трансплантацію, післяопераційне спостереження та препарати, що знижуються імунітет – ці витрати покриває держава.


© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів