У Херсоні борються за покращення екології нашого краю

Херсон, альтернатива,
Як херсонці, які борються за покращення екології нашого краю, ставляться до альтернативи пластиковим пакетам.

Керівниця учнівської екологічної команди Zero Waste School Ольга Демченко каже, пластик розкладається близько 300 років і це чинить величезну шкоду довкіллю. На цей момент у Чорному морі є 5 пластикових островів. Тож введення таких обмежень допоможе рятувати довкілля.

"Ми довго очікували цей закон. Чому? Тому що кожного року наша команда Zero Waste School проводить акції на Чорноморському узбережжі й ми бачимо, яка кількість пакетів потрапляє у довкілля. Там продають відпочивальникам креветки, кукурудзу, пахлаву і все це пакують у пластикові пакетики. Їх люди не завжди доносять до смітника, можуть просто зарити у пісок або кинути. І все це потрапляє до моря або залишається на березі.

Цьогоріч ми на Чорноморському узбережжі почали таку акцію, яка полягала в тому, що проводили просвітницьку роботу саме серед підприємців, які продають продукцію в пластикових пакетах. І ми їх забезпечували безплатно паперовими пакетами, щоб вони починали відмовлятися від пластику на користь альтернативних пакетів", - говорить Ольга Демченко.

За статистикою, у Туреччині після введення подібного закону у перший же рік використання пластику зменшилось на 75 відсотків і завдяки цьому 150 тисяч тонн пластику не потрапило у довкілля, а в Ірландії – на 90%.

Альтернатива пластиковим пакетам, говорить Ольга Демченко, це не тільки паперові, а й сумки-шопери, скляна тара, сітки-фруктовки, біорозкладні пакети, які розкладаються протягом 1-4 місяців і не роблять шкоди довкіллю.

Херсонка Юлія Тищенко, представниця громадської організації "Море Зета", говорить, відмовилася від пластикових пакетів понад 10 років тому. Як альтернативу великим пакетам, каже, можна використовувати сумки-авоськи, шопери.

"Собі треба завести різні мішечки. Пакети для фруктів, овочів можна замінити торбинками з тканини, називають їх «фруктовки». Їх можна зшити або купити, бонус їх у тому, що вони багаторазові. Якщо ви йдете купувати багато продуктів, то можна взяти харчові відерця або пластикові латочки. Виникають питання у фасуванні дрібних речей.

Для цього можна використовувати старі газети, старі зошити. Насправді альтернатив дуже багато: паперові пакети, скляна тара, мішечки з тканини. В певних випадках можна обійтися геть без пакетів. Просто спершу потрібно переглянути власний побут і звикнути до нового. До того ж цей закон також спрямований на те, щоб допомогти розвинути таку альтернативу як біопластик", - говорить Юлія Тищенко.


P.S. В Україні з 10 грудня 2021 року починає діяти перший етап обмежень, передбачений Законом України №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Головна мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Закон передбачає заборону розповсюдження на об’єктах роздрібної торгівлі та громадського харчування.

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, на яких нанесене відповідне маркування, а також на надтонкі пластикові пакети з певними вимогами.

За розповсюдження пластикових пакетів штраф для підприємців - від 1 700 до 3 400 грн. За повторне порушення – від 3 400 до 8 500 гривень.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон