Ректор Поморської Академії зустрівся зі студентами Херсонського держуніверситету

Ректор Поморської Академії, ХДУ, Співаковський
7 грудня, до Херсонського державного університету з офіційним візитом завітав ректор Поморської Академії в Слупську (Республіка Польща), професор Збігнєв Осадовський. З цієї нагоди в освітньому закладі відбулася низка заходів.

Розпочався візит Збігнєва Осадовського із зустрічі з ректором ХДУ Олександром Співаковським та проректоркою з інноваційної, міжнародної та інвестиційної діяльності і науково-педагогічної роботи Наталією Кушнір, керівницею відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності Євгенією Ревенко, керівницею Інформаційного центру ЄС при ХДУ Євгенією Співаковською.

Під час зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці двох закладів вищої освіти, перспективи її розширення. Також ректори освітніх закладів висловили наміри й надалі налагоджувати освітні та наукові зв’язки і продовжувати працювати в напрямі реалізації подвійного дипломування. І, як результат, відбулося перепідписання Угоди про співпрацю в рамках програми «Подвійні дипломи». Адже завдяки цій програмі студенти нашого університету мають можливість отримувати другий диплом про вищу освіту європейського зразка.

Надалі пан Збігнєв зустрівся зі здобувачами вищої освіти факультету української й іноземної філології та журналістики, факультету психології, історії та соціології, педагогічного факультету, факультету комп’ютерних наук, фізики та математики.

Вітаючи гостя й студентство ректор ХДУ Олександр Співаковський відмітив, що Херсонський державний університет та Поморська Академія в Слупську мають спільні потужні проєкти, тривалий час співпрацюють, у тому числі й за програмою подвійних дипломів. «Починалося все з педагогічного факультету. Поступово долучалися інші факультети. Сьогодні ми розширюємо ці кордони. Наразі триває обговорення щодо залучення студентів-істориків. Тобто, ми диверсифікуємо напрямки, за якими співпрацюємо з цією потужною Академією», – зазначив Олександр Співаковський.

У свою чергу, виступаючи перед молоддю пан Збігнєв відмітив, що потужна співпраця двох освітніх закладів триває багато років. Важливо, що все це не на папері, а відображається в конкретних справах. Також гість зазначив, що інфраструктура Херсонського державного університету стрімко розвивається й вдосконалюється. «Ви впроваджуєте нові технології, відриваєте сучасні лабораторії. І це дуже приємно спостерігати», – підкреслив пан Збігнєв. За його словами, для розвинення програми подвійних дипломів треба, аби спеціальності в обох освітніх закладах були ідентичними: «Тому якщо є бажання, зацікавленість та мотивація студентів, ми можемо це робити, однак не для всіх спеціальностей. До того ж, варто враховувати ситуацію з карантином».

У ході зустрічі студенти, які були присутні, мали можливість поставити питання польському ректору. Зокрема, молодь цікавили питання щодо термінів навчання, умов проживання та організаційні моменти.

Також пан Збігнєв ознайомився із сучасною матеріально-технічною базою Херсонського державного університету. Зокрема, оглянув оновлене паркове містечко університету, а також завітав на факультет фізичного виховання та спорту, медичний факультет, факультет комп’ютерних наук, фізики та математики, де функціонує центр тестування на знання державної мови. Крім того, Збігнєву Осадовському презентували роботу платформи «ХДУ24», що наразі активно тестується університетською спільнотою.

Зазначимо, що першу Угоду про реалізацію програми «Подвійний диплом» між ХДУ та Поморською Академією в Слупську було підписано в 2013 році. Педагогічний факультет був першим, який почав реалізовувати дану програму. Факультет комп’ютерних наук, фізики та математики реалізує програму «Подвійних дипломів» з 2017 року. Загалом за роки співпраці майже 100 студентів Херсонського державного університету отримали польські дипломи.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон