На Херсонщині курортне селище бореться за "Блакитний прапор"

херсон, еколоічна, відзнака
Центральний пляж села Залізний Порт претендує на отримання міжнародної екологічної відзнаки «Блакитний прапор».

Про це повідомила Херсонська облдержадміністрація.

Блакитний прапор - екологічний сертифікат, який видається пляжам і маринам країн Європи, Африки, Карибських островів, а також Нової Зеландії, Канади на підставі рішення незалежного Міжнародного Журі.

Це одне з найвизнаніших у світі добровільних екологічних маркувань, яке підтверджує, що на цієї території дотримуються 32-х жорстких критеріїв, які гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт.

Пляжі отримують сертифікати напередодні курортного сезону. У Південній півкулі та країнах Карибського басейну це відбувається у листопаді, у Північній півкулі наприкінці травня – початку червня. Підтверджувати право мати Блакитний прапор потрібно щороку.

Наразі у програмі беруть участь вже 50 країн світу. Найбільшу кількість Блакитних прапорів у цьому році отримали пляжі Іспанії - 614, на другому місці Греція — 545, третє місце за Туреччиною — 519 пляжів.

Україна приєдналася до цього руху у 2008 році завдяки громадській організації «Екологічна ініціатива».

У 2021 році Україна у цьому своєрідному екологічному рейтингу вже піднялася до 27 місця. Міжнародне журі відзначило «Блакитним прапором» 18 пляжів. З них дев’ять у Києві, чотири в Одесі та Одеській області, три в Херсонській області (комунальний в с. Щасливцеве, пляж бази відпочинку Чайка-1, та бази відпочинку «Арабатка-клаб» на Арабатській Стрілці), та один пляж у Дніпропетровській області.

Всі пляжі, які відзначили міжнародним сертифікатом, нанесені на карту в офіційному сайті програми.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон