Херсонська майстриня своїми роботами заробляє на лікування доньки

Херсон, допомога, Коперсако
90 тисяч гривень до 14 грудня необхідно зібрати херсонці Галині Коперсако на операцію для доньки, хворої на ДЦП. Щоб заробити на лікування дитини, жінка вишиває бісером і продає свої роботи.

Галина одягає Саші спеціальне взуття, коли ходить з донькою на прогулянку. Дві пари на рік жінка може отримати за державні гроші. Такі прогулянки нечасті, продовжує Галина, раз на два-три дні.

"Нам найважче - спускатися з візком униз. Коли піднімати догори, то я беру Сашу на руки. Вгору візок легше підняти. Якщо є син вдома, то він допомагає, деколи сусіди допомагають. Хто вперше взяв наш візок, то вже не сильно спішать допомогти", - розказує жінка.


Її доньці Саші 12 років. Дівчинка любить дивитися мультики, прогулянки у візку надворі. Але дуже боїться масажів та інших лікувальних процедур, говорить мама, бо це буває боляче.

"Зараз ми ходимо до остеопата, який нам зняв гострі болі. Тепер легше одягнутися, перевдягнутися. З понеділка робимо ПЛР-тест і будемо іти на операцію - діставати стрижень з ніжки. Нам погодились зробити операцію у Києві, яка зніме тонус Саші. Саша буде гарно почуватися після цієї операції - вона буде розслаблена", - розказує Галина Коперсако.

Влітку Галина збирала гроші на операцію у Львові, але відмовилась від неї. Через таке втручання нога Саші могла взагалі стати нерухомою.

"Ми збирали кошти на операцію у Львові. Половина піде у нас тут на операцію. Я хотіла б, що б це робили безплатно, але ж не в наш час. 1 000 доларів у мене є", - говорить мати дівчинки.

Кімнату у гуртожитку, де наразі проживає жінка з дітьми, називає "рукавичкою", адже разом з нею тут Саша, менший син Павло, який ходить до садка, старший син та його дружина. Ця кімната не належить Галині, тому усі перебувають, як говорить жінка, у підвішеному стані.

Нагадаємо, Галина Коперсако 7 років проживає в орендованій кімнаті гуртожитку. У черзі на власне житло родина стоїть з 2016-го. На життя Галина заробляє вишивкою. Працює вночі, бо вдень постійно біля 12-річної доньки Саші, у якої ДЦП. Дівчинка не може ходити і говорити.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів