Студенти-перекладачі ХДУ долучилися до міжнародного співробітництва

студенти-перекладачі, онкодиспансер, допомога
24 листопада в Херсонському обласному онкологічному диспансері відбувся прес-тур по Південному центру радіаційної терапії та прес-конференція, присвячена проєкту міжнародного співробітництва «Senior Experten Service GmbH». Серед учасників проєкту – Херсонський державний університет спільно з Німецькою організацією Senior Experten Service (SES) та Херсонським обласним онкологічним диспансером.

Директорка КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» ХОР Ірина Сокур зазначила, що даний проєкт реалізований за допомоги перекладачів – студентів IV курсу факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету. Вона подякувала ректорові ХДУ Олександру Співаковському за підготовку молодих спеціалістів. Протягом трьох тижнів студенти-лінгвісти будуть працювати з лікарями та німецькими колегами.

У свою чергу, ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що для області цей проєкт важливий тому, що зусиллями представників влади, громад, народних депутатів різних каденцій за декілька років на базі онкологічного диспансеру створений Південний центр радіаційної терапії, який оснащений сучасним обладнанням. «Для Херсонського державного університету участь у проєкті SES – це чергова можливість довести, що ми успішно інтегруємося в життя області та міста, готуємо високоякісних фахівців. Долати мовний бар’єр між німецькими й українськими лікарями допомагають студенти IV курсу. Для них – це унікальна можливість поспілкувалися з носіями мови, попрактикуватися в такому складному напрямку як медичний переклад», – зазначив Олександр Співаковський.

Також ректор висловив сподівання про участь у таких проєктах й студентів медичного факультету, без яких важко уявити сталу роботу закладів охорони здоров’я області. Олександр Співаковський подякував директорці онкодиспансеру Ірині Сокур, яка всіляко підтримує розширення медичного факультету.

Мета проєкту – підвищення кваліфікації інженерів-радіологів та лікарів з променевої терапії Південного центру радіаційної терапії для досягнення ефективного лікування пацієнтів методом радіаційної терапії відповідно до міжнародних протоколів. Організація SES – це німецькі волонтери лікарі і медичні фізики, які діляться досвідом, консультують, навчають медиків інших країн.

Протягом трьох тижнів SES-експерти з Німеччини доктор-інженер Катарина Маєр та доктор медицини Удо Циммерман будуть проводити стажування з радіаційної терапії і працюватимуть разом з херсонськими колегами. Тренінги та інструктажі SES-експертів допоможуть покращити організацію роботи Центру, виявити потенціал для поліпшення якості лікування онкологічних пацієнтів методом радіаційної терапії, розширити та вдосконалити спеціальні, теоретичні та практичні знання наших медиків і інженерів-радіологів, навчити їх фізичним та технічним основам проведення дистанційного опромінення на лінійному прискорювачі і КТ-контрольованій брахітерапії.

Студенти-перекладачі, які будуть працювати з німецькими спеціалістами зазначають, що для них – це чудова нагода набути практичних навичок з перекладу та застосувати знання на практиці. Вони вдячні, що саме Херсонський державний університет надав їм таку можливість.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон