У Херсоні учасники інклюзивного театру готують нову виставу

Херсон, театр, вистава
У Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара ставлять інклюзивну виставу. Це результат співпраці бібліотеки та театру ім. Куліша у рамках проєкту Українського культурного фонду. З акторами та режисерами поспілкувалося Суспільне.

Репетиції почалися нещодавно. Зараз актори зібралися вчетверте. Більшість тих, хто грає у виставі, мають розлади аутичного спектра або синдром Дауна. До групи акторів доєдналися волонтери.

Ірина Корольова, режисерка театру імені Миколи Куліша говорить, що робота з особливими акторами – новий досвід, і хоча працювати з текстом учасникам не завжди просто, це компенсується емоційністю.

"Проєкт пов'язаний не тільки з акторською майстерністю, а безпосередньо акторська майстерність у кадрі, тобто додався такий вид мистецтва як кіно. Дійсно, ті, хто мають хоч невеличкий досвід, розуміють, що актору нелегко на сцені, а у кадрі це вже інші вимоги: і вимоги до світла, і до постанови тіла і до розташування на майданчику", - говорить режисерка.

Ірина Фоменко - сценаристка вистави. Розповідає, що на прем’єрі глядачі побачать історію Білосніжки у сучасному світі. Сценарій адаптували до потреб та можливостей акторів.

"Це - вже третя вистава, у якій ми беремо участь. Оскільки Ірина Володимирівна хотіла поставити веселу світлу п’єсу, принесла свій сценарій. Я знаю дітей трошки більше, ніж вона, бо вона - режисерка звичайного театру і працює зі звичайними акторами, а я з цими дітьми працюю вже 20 років. Я його переписала конкретно під наших дітей, які тут будуть. Зробили веселіше, коротше, зв’язали із сучасністю", - каже сценаристка.


Ірина розказала, що прийшла на репетицію разом із донькою, яка також грала в інклюзивних театрах.

"Це - люди, які живуть у своєму світі, яким важко адаптуватися до оточення. То тут для них майданчик і по них видно, наскільки вони стали ближче сприймати навколишній світ, наскільки їм стало простіше і між собою у них комунікація", - говорить Ірина Фоменко.

Акторів підтримують їх батьки. Говорять, гра в театрі дозволяє розвивати навички спілкування та тренує мовленнєві здібності, а за необхідності й самі батьки виходять на сцену як актори другого плану.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів