У Херсонській бібліотеці вчать медіаграмотності

Херсон, виставка, проєкт
Міжнародна виставка The Glass room: Misinformation Eddition, створена за ініціативи Інституту Гете в Україні, відкрилася в Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара. Проєкт спрямований на підвищення медіаграмотності та захист персональних даних в інтернеті.

Виставка проходить у гібридному форматі, поєднуючи можливості онлайн-перегляду та спеціальні стенди. Користувачі бібліотеки можуть протестувати додатки, розроблені у рамках проєкту, розповідає кураторка виставки Тетяна Донченко.

"Це насправді міжнародна виставка. Проходила у багатьох країнах і приїхала і в Україну. Вона у нас у гібридному форматі, є інформація в мережі онлайн, є таке, що можна подивитися завдяки відео. Є такий загальний психологічний тест, називається «Крапля в океані», аналізується наш психотип і те, на яку рекламу ми скоріше за все звернемо увагу, якщо її побачимо", - каже кураторка виставки.

Оксана керує курсом, який навчає дорослих дотримуватися безпеки в інтернеті та уникати шахраїв. Жінка говорить, порадила своїм учням відвідати виставку. Такий досвід не буде зайвим у повсякденному житті.

"Нова виставка є надзвичайно актуальною і для користувачів Гончарівки, і для відвідувачів школи інформаційного комфорту та школи цифрової безпеки. Це здебільшого наші користувачі поважного віку, наші бабусі дідусі, які мають і банківські пенсійні карти, і смартфони, але, на жаль, не вміють правильно, а головне безпечно ними користуватися. Ми розглядаємо схожі теми, але ще одне нагадування ніколи не буде зайвим", - говорить Оксана Золотухіна.

Софія навчається у школі і активно використовує гаджети. Деякі з додатків цієї виставки дівчина вже протестувала. Говорить, подобається, що вони створені у формі гри.

"На цій виставці я спробувала додаток. З нього я зрозуміла, що потрібно правильно підібрати пароль. У цьому додатку є така ситуація – це телефон Василя і 2020-го йому стукнуло 30, і він жалівся на це у соцмережах, адже не очікував святкувати ювілей без друзів на карантині. І тобі по цій ситуації потрібно дізнатися і записати його пароль. Тут це рік, в якому він народився. Я зрозуміла, що вигадую неправильні паролі, їх легко відгадати", - каже Софія.


Психологиня Ганна Колісніченко говорить, за безпеку дитини в інтернеті, в першу чергу, мають відповідати батьки, а також радить використовувати опцію батьківський контроль.

"Для того рекомендовано застосовувати таку функцію контролю як батьківський контроль, який ми всі з вами знаємо. Тоді батьки мають змогу легально звертатися до дитини з того чи іншого приводу, бо вона відвідувала ті чи інші сайти. Батькам не треба вигадувати якісь там додаткові теми, але, безумовно, діти не будуть бажати цього. І про це офіційно розмовляти і взагалі легалізувати якісь складнощі, якщо батьки помітили. То є основне завдання відповідального батьківства", - розказала психологиня.

Потрапити на виставку та протестувати додатки херсонці зможуть до середини листопада.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів