На Херсонщині сіють більше гречки

Херсонщина, гречка, посіви
Клімат та ґрунти на Херсонщині ніколи не були ідеальними для вирощування гречки , тому її сіяли переважно у Великолепетиському районі, і навіть у кращі часи площі таких полів не перевищували 1-1,1 тисячу гектарів.

Упродовж останнього десятиліття вони тільки знижувалися, та суттєве подорожчання гречаної крупи із перспективами отримання хорошого прибутку спонукали експериментувати з «акліматизацією» цієї культури й аграріїв з інших районів, які раніше «гречаними» не вважалися.

Директор Департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації Маргарита Степанова каже, що врожай гречки загалом з п’ятисот гектарів площ цьогоріч отримали чотири сільськогосподарські підприємства, розташовані не тільки на Великолепетищині, а також і на Голопристанщині та Каховщині.

«Держава стимулює такі проекти, виділяючи бюджетні кошти на відшкодування восьмидесяти відсотків вартості посівного матеріалу для вирощування гречки як основної, а не пожнивної культури. Згадані чотири підприємства вже подали пакети документів і заявки на отримання держбюджетної підтримка. В цілому по Україні, на цю програму асигнували 50 мільйонів гривень», — додає Маргарита Степанова.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів