На Херсонщині диких тварин імунізують з повітря

Херсонщина, імунізація, звірі
На території Херсонщини відбувається пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом - шляхом розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту. Всього заплановано провести імунізацію диких тварин на площі 509 775 км2. Для її прооведення залучено 4 літаки АН-2.

Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина «Орісвак». Заходи по вакцинації забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу, та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Наголошуємо, приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Вакцина буде розкидана над територією, де проживають дикі тварини (ліси, поля) – не над населеними пунктами.

Заходи з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу здійснюються під контролем Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та будуть тривати, при сприятливих погодних умовах, близько 10 днів.

Прохання до мешканців області з розумінням відноситись до вакцинації авіаційним методом. При виявленні приманок — не торкатись їх, не переносити та не руйнувати.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон