У Херсонському держуніверситеті презентували посібник про академічну доброчесність

ХДУ, посібник, студенти
21 жовтня у залі-трансформер Наукової бібліотеки Херсонського державного університету відбулася презентація книжки першого проректора ХДУ Сергія Омельчука «Бути чесним у навчанні й науці: експрес-курс з академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти» та творча зустріч з Євгеном Ніколаєвим, викладачем курсу «Академічна доброчесність» Магістерської програми НаУКМА & ACREC «Антикорупційні студії», науковим співробітником аналітичного центру «ОсвітаАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка. Захід відбувся в рамках Тижня академічної доброчесності, який триває у закладі вищої освіти.

Невипадково, що презентація відбувається саме сьогодні – 21 жовтня світова спільнота щороку відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього Дня у 2020 році.

«Академічна доброчесність на сьогодні є однією із основних позицій або цінностей корпоративної культури будь-якого закладу вищої освіти або наукової установи. Принципи, які пропагує Херсонський державний університет в аспекті академічної доброчесності вибудувані не тільки на етапі укладання певних документів, але й імплементації інших аспектів. Це не лише перевірка робіт на ознаки академічного плагіату, а й проведення системної, багатоаспектної роботи. І останні кілька років ми привертаємо чимало уваги поширенню цих цінностей поміж і здобувачів, і викладачів. Одним із кроків цієї роботи стало написання навчальної книжки «Бути чесним у навчанні і науці». Звичайно, це не тільки моя особиста праця, а й велика заслуга тих, хто долучився до поліпшення і покращення змістового й інших аспектів цього видання», – розпочав свій виступ Сергій Омельчук.

Це доктор фізико-математичних наук, професор національного університету «Запорізька політехніка» Володимир Бахрушин; кандидат економічних наук, науковий співробітник Аналітичного центру «ОсвітаАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка Євген Ніколаєв; докторка педагогічних наук, професорка Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка Олена Семеног. «Творча співпраця з цими науковцями тривала близько двох місяців. Ті якісні рекомендації та пропозиції й навіть дискусійні моменти, які ми обговорювали, мали на меті поліпшити якість представлення і теоретичного, і практичного матеріалу посібника», – наголосив Сергій Омельчук.

Також за словами автора зміст, вкладений у книжці був якісно реалізований і видавництвом. На презентацію завітала й представниця видавництва «Гельветика».

До заходу долучилися професорсько-викладацький склад, наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених Херсонського державного університету, а також представники закладів вищої освіти Сум, Києва, Миколаєва, Вінниці.

У ході зустрічі провідні вчені-експерти в царині академічної доброчесності мали змогу поділитися тими трендами, що існують саме в аспекті поширення піднесення рівня академічної доброчесності всіх учасників освітнього процесу. Також заслухали доповіді тих, хто був максимально дотичний до книжки – Олени Семеног та Євгена Ніколаєва.

Підсумовуючи презентацію Сергій Омельчук зазначив, що теоретичного матеріалу питань академічної доброчесності чимало. «Починаючи працювати над посібником, у мене було два основні моменти – як викладач цієї дисципліни, який минулоріч опрацював лекційний і практичний курс, зрозумів: недостатньо розроблений методичний інструментарій. Друге – стисло акумулювати ту теорію, яка аспектно і сигнально допоможе усвідомити принципи академічної доброчесності та сформувати мінімальну культуру. Посібник не є багатотомною працею. Це невеличка кишенькова книжечка, яку можна прочитати за кілька годин. І в такий спосіб потім повертатися до потрібних моментів», – наголосив автор.

Перший проректор ХДУ Сергій Омельчук подякував усім, хто сьогодні долучився до зустрічі, та запросив до співпраці. На завершення автор подарував примірники видання.

Довідка:

Видання спрямовано на швидке й цілісне усвідомлення норм академічної доброчесності, необхідних у навчальній і науковій діяльності. У посібникові структуровано подано необхідний теоретичний матеріал з основ академічної доброчесності, запропоновано різноманітні практичні завдання, що сприятимуть усвідомленому засвоєнню сукупності етичних принципів та правил академічної доброчесності. Тестові завдання допоможуть діагностувати рівень сформованої компетентності з академічних взаємовідносин.

Для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, викладачів університетів та всіх, хто цікавиться питаннями академічної доброчесності.

Пресцентр ХДУ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів