Ось така на Херсонщині «Дружба»

Херсонське територіальне відділення Антимонопольний комітет України розслідує порушення при виготовленні плавленого сиру «Дружба» на Херсонщині

Херсонським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, за дорученням Антимонопольного комітету України, розглядається звернення від Громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів» стосовно можливих ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції у діях Приватного акціонерного товариства «Новокаховський завод плавлених сирів», зокрема при виготовленні плавленого сиру «Дружба» - 55% жиру.

Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів», у порядку моніторингу якості та безпеки молокопродуктів, які реалізуються на споживчих ринках України, було відібрано та досліджено зразки продукції виробництва ПАТ «Новокаховський ЗПС» - сир плавлений «Дружба» 55% жиру в сухій речовині, в упаковці з комбінованого матеріалу масою 100 грамів, з датою виготовлення 16.10.2013 року.

Відповідно до протоколу випробувань харчової продукції було встановлено, що у зразках сиру плавленого «Дружба» 55% жиру, вміст немолочних жирів становить 12 відсотків від загального вмісту жиру, що не відповідає вимогам Національного стандарту України «Сири плавлені. Загальні технічні умови». При виробництві сиру плавленого «Дружба» 55% жиру добавки будь-яких немолочних жирів забороняються.

Таким чином, зразки сиру плавленого «Дружба» 55% жиру, не можна віднести до такого виду продукції як сир плавлений, оскільки відповідно до Протоколу, вміст немолочних жирів у його складі становить 12 відсотків від загального вмісту жиру.

ПАТ «Новокаховський ЗПС», розмістивши на упаковці виготовленої та реалізованої продукції під назвою «сир плавлений «Дружба» 55% жиру», з датою виробництва 16.10.2013 року, інформацію щодо назви такої продукції з використанням словосполучення «сир плавлений...», який насправді виготовлений із додаванням невластивих такому виду продукції інгредієнтів, вчиняє діяння, які мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого статтею 15.1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Адміністративна колегія Херсонського територіального відділення Антимонопольного комітету України вирішила розпочати розгляд справи за наявністю в діяннях Приватного акціонерного товариства «Новокаховський завод плавлених сирів» ознак порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції - у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів цього суб'єкта господарювання.

За матеріалами Херсонського територіального відділення Антимонопольного комітету України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон