По Херсону провезли білого ведмедя

ведмедь, музей, перевезли
Незвичайне видовище і зацікавило, і водночас налякало херсонських перехожих. У самісінькому центрі міста невідомий чоловік на платформі кудись перевозив... білого ведмедя.

До того ж той був не в клітці і навіть без намордника, а тільки прив'язаний якоюсь шворкою за ногу. Та при цьому поводився дуже сумирно: не гарчав і не намагався вчепитися іклами чи кігтями у супроводжуючого. Лише підійшовши ближче, можна було зрозуміти, що то не живий звір, а його майстерно зроблене опудало. То звідки воно взялося і чому виникла потреба кататися з ним вулицями? Секрет власному кореспонденту "Голосу України" відкрила директор обласного краєзнавчого музею Тетяна Братченко.

- Опудало білого ведмедя давно перебувало в розділі "Арктика й Антарктика" нашої філії - Музею природи. Але там почався ремонт, і виникла потреба перевезти найцінніші експонати з Музею природи на вулиці Театральній до основної будівлі на вулиці Соборній - це відстань у кілька кварталів.

Щоб велике опудало ведмедя не пошкодили під час транспортування, везли його на платформі й дуже обережно. Спершу хижак стояв у холі, а потім наш таксидерміст Антон Громов узявся чистити та приводити до ладу його запилене хутро. Після завершення ремонту в Музеї природи ведмедя повернемо до експозиції - адже він дуже популярний у всіх відвідувачів, насамперед у дітлахів, - розповіла Тетяна Георгіївна.

До речі, ведмедик з Театральної має свою, в дечому навіть загадкову історію. До краєзнавчого музею його передавало Міністерство культури УРСР ще у повоєнні роки. За переказами, це був трофей, узятий радянськими військами десь у Румунії. Але документів, які підтверджували чи спростовували цю версію, в розпорядженні музейників немає. Тож походження клишоногого залишається оповите таємницею.

На знімку: білого ведмедя везуть до музею.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів