В Херсонській області вшановують пам'ять жертв Бабиного Яру

херсон, голокост, пам'ять
Під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр, як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв.

29 і 30 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації жертвами розправи стала 33 771 особа. За офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько 100 тисяч людей.

Є трагічна сторінка і в історії Таврійського краю. На місці жахливих вересневих подій 1941-го року, коли декілька сотень дорослих і дітей були жорстоко вбиті окупантами, мешканці села Малої Каховки встановили скромний обеліск .

У 2014 році зусиллями громадськості на місці колишнього колодязя , що перетворився на Братську могилу для тисяч мирних мешканців Каховщини, було встановлено монумент пам’яті Голокосту у нашому краї.

Всього на хуторі Терни сучасного Каховського району було страчено близько 2500 чоловік.

Щороку учасники гуртка музеєзнавства разом зі своїм керівником, вчителем історії Ліцею №1, директором Музею історії міста Таврійська Наталею Малиновою здійснюють прибирання біля степового монумента Голокосту, віддаючи шану нашим землякам.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів