На Херсонщині триває міжнародна археологічна експедиція

Камянська січ, експедиція, археологія
Археологи Варшавського університету, Інституту археології НАНУ та Національного заповідника «Хортиця» проводять розкопки Консулівського городища. Пізньоскіфське поселення датують 1 століттям до нової ери – 2 століттям нової ери.

Як повідомили у Національному природному парку «Кам'янська Січ», міжнародна археологічна експедиція працює на Консулівському городищі з 2014 року. Її робота затверджена програмою досліджень та музейно-туристичного використання археологічних пам’яток «Степове Подніпров’я – від античності до козацьких часів» і діє на основі угоди між трьома установами.

За 6 років досліджень представники українсько-польської Нижньодніпровської експедиції відкрили залишки унікальної фортифікації на постскіфському поселенні площею 7 га. Вчені встановли, що територія Консулівського городища була обмежена кам’яними стінами, на в’їзді до поселення височіла вежа. Всередині розташовувалась обнесена муром півтораметрова цитадель площею 2,3 га. Фортифікація відокремлювалась від решти поселення валом і ровом.

Також під час розкопок археологи знайшли фрагменти амфор, столового посуду, ліпної кераміки, прикрас. Усі артефакти передані на державне зберігання і придатні для експонування.

Дирекція НПП «Кам’янська Січ» провела зустріч із фахівцями міжнародної експедиції – доктором історичних наук Інституту археології НАНУ Надією Гаврилюк, доктором Варшавського університету Марчелом Матегрою та доктором географічних наук, професором Інституту географії НАНУ Жанною Матвіїшиною.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів