Студентів-журналістів запросили до співпраці з пресцентром Херсонського держуніверситету

студенти, журналісти, ХДУ, прес-центр
Чи можна поєднувати навчання в університеті з першими кроками в професії, специфіка роботи журналіста, напрямки для реалізації себе як професіонала та перспективи подальшого працевлаштування – ці питання завжди цікавлять студентів першого курсу спеціальності Журналістика.

Про те, як ще навчаючись в університеті, отримати необхідні навички для роботи у царині журналістики студентам розповіла команда Пресцентру Херсонського державного університету.

21 вересня в університеті відбулося дві зустрічі, на яких були присутні студенти І та ІІ курсів, викладачі кафедри української й слов’янської філології та журналістики факультету української й іноземної філології та журналістики.

У ході спілкування студенти мали можливість ознайомитися зі специфікою та напрямками роботи пресслужб на прикладі Пресцентру ХДУ – написання матеріалів, ведення соціальних мереж, редагування новин, створення фото- та відеоконтенту, налагодження комунікацій з представниками інших ЗМІ тощо.

Керівниця Пресцентру Оксана Казакова зазначила, що студенти спеціальності Журналістика можуть проходити виробничу практику на базі відділу й, таким чином, опановувати ази професії. Студенти зможуть написати свій, можливо, перший журналістський матеріал, навчаться працювати у кадрі, спробують себе у ролі сценариста телесюжетів, фотожурналіста, редактора новин, оператора, монтажера тощо.

«Журналістика – багатогранна професія. І спектр напрямків, у яких ви можете проявити себе як професіонали, – безліч. Головне, це ваша внутрішня мотивація та бажання вчитися й розвиватися. А ми вам у цьому допоможемо. Тож чекаємо на вас та ваші креативні ідеї й пропозиції», – підкреслила Оксана Казакова.

Першокурсниця Катерина Палій зазначила, що зустріч була цікавою та пізнавальною. Адже це чудова можливість поспілкуватися з журналістами-практиками.

Чимало студентів виявили бажання співпрацювати та проходити практику на базі Пресцентру. Серед них й першокурсниця Софія Луценко. «Я почула багато корисної інформації щодо специфіки роботи Пресцентру і надалі планую з вами співпрацювати й проходити практику на базі відділу», – поділилася дівчина.

Тож студентам запропонували вже одразу проявити свої творчі здібності й креативність – написати сценарій для зйомок відеоролику до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня Захисника України, які святкують 14 жовтня. Молодь жваво підхопила цю ідею. А про те, що ж з цього вийде, ми зможемо дізнатися вже незабаром.

У свою чергу, викладач кафедри української й слов’янської філології та журналістики Андрій Соломахін наголосив, що Пресцентр ХДУ – це чудова база для відточування професійних навичок для журналістів-початківців. Також він запевнив студентів, що всі ініціативи будуть підтримуватися й заохочуватися викладачами кафедри – проєкти, реалізовані спільно з Пресцентром ХДУ, будуть оцінені й відображені у силабусах освітніх дисциплін. Адже журналістика – це, в першу чергу, практика.

Захід відбувся за ініціативи Пресцентру ХДУ та факультету української й іноземної філології та журналістики.

Пресцентр ХДУ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів