Чого бояться херсонці: у Херсоні презентували результати соціологічного дослідження

Херсон, опитування, анкети
У Херсоні громадськості презентували соціологічно-політичне дослідження "Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи". Обговорювали, чого найбільше побоюються херсонці та що можна порекомендувати.

У Херсоні у травні цього року провели анкетування. У ньому взяли участь 400 респондентів. На запитання, чого побоюються жителі нашого міста, 71% відзначив погіршення економічної ситуації, 64% - зовнішню воєнну агресію. Також 41% опитаних боїться епідемій, зокрема коронавірусної, злочинності та корупції.

На питання про повсякденну мову спілкування 48,8% респондентів відповіли, що говорять переважно російською і тільки 9% використовують винятково українську. 50,8% опитаних ставляться негативно до РФ. Позиція ж херсонців до ЄС є здебільшого нейтральною (39,2%). Серед того, що розділяє населення – ставлення до радянських часів, до свят 1 та 9 травня, до Росії як держави - агресора.

"Як сприймають загрози безпеці на півдні України? Війну згадують як першу загрозу, але водночас не називають Росію агресором. Також, чим далі від тимчасово окупованих територій, тим рідше респонденти згадують війну як основну загрозу своїй фізичній безпеці.

Серед інших загроз називали жалюгідний стан медицини, відсутність сміттєпереробних заводів, стихійні звалища, низьку якість харчових продуктів, відсутність освітлення на вулицях, тобто питання безпеки досить широко сприймається населенням", - говорить аналітикиня ГО "Детектор медіа" та програми "Стійка Україна" Ксенія Ілюк.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів