Херсонську параатлетку зустріли оплесками та квітами

Херсон, привітання, Лєбєдєва
Сьогодні, 6 вересня на залізничному вокзалі Херсона факультет фізичного виховання та спорту урочисто вітав студентку-магістрантку Херсонського державного університету Яну Лєбєдєву, яка стала срібною призеркою Паралімпійських ігор-2020.

На пероні з квітами та гучними оплесками параатлетку зустріли рідні, друзі, студенти та викладачі факультету фізичного виховання та спорту ХДУ, представники влади, громадських організацій та небайдужі херсонці.

Для Яни Лєбєдєвої виступ на Паралімпійських іграх – дебютний. Однак спортсменка зуміла вибороти срібну медаль з метання диску та встановити новий світовий рекорд серед спортсменів з класом F53.

Під час спілкування з журналістами спортсменка звернула увагу на проблему доступності занять спортом для людей з інвалідністю у нашому місті. «Людям з інвалідністю не завжди потрібно займатися спортом професійно, хоча б у межах фізичної реабілітації. А для цього спортивні об’єкти, які вже є у місті, та ті, що наразі будуються – мають бути адаптовані для людей з інвалідністю», – зазначила Яна Лєбєдєва.

Секретар Херсонської міської ради Галина Лугова наголошує, що для Херсонщини перемога Яни Лєбєдєвої надзвичайно важлива подія. На сесії міської ради депутати ініціювали надання премії Яні Лєбєдєвій у розмірі 320 тисяч гривень і її тренеру Сергію Андрющенку – 120 тисяч гривень.

За словами декана факультету фізичного виховання та спорту ХДУ Івана Глухова, спортсменка показує гарні результати не лише у спорті, а й у навчанні. Яна Лєбєдєва навчається на І курсі магістратури на спеціальності Фізична культура.

Яна Лєбєдєва – Майстер спорту України міжнародного класу, дворазова чемпіонка Європи з метання диску та срібна призерка чемпіонату світу зі штовхання ядра та метання диску й срібна призерка цьогорічних Паралімпійських ігор.

Наразі Яна Лєбєдєва не зупиняється на досягнутому і вже планує свої тренування для виступу на Паралімпійських іграх у Парижі.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів