Команда Херсонського держуніверситету гідно презентувала свій стартап на фестивалі інноваційних проєктів

ХДУ, фестиваль, проекти
З 12 по 14 серпня у Києві на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся ювілейний Х Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ». Команда Херсонського державного університету гідно представила свій проєкт на заході та отримала диплом фіналіста.

Вперше фестиваль був проведений у 2012 році й одразу набув значної популярності серед студентів та підприємців. З кожним роком інноваційне свято «Sikorsky Challenge» привертає до себе все більше уваги суспільства – програма стає більш насиченою, зростає кількість учасників і гостей.

Проєкт Херсонського державного університету «Віртуальний гід (НЕ) туристичною Херсонщиною» став одним зі 126 стартапів з більше 300 поданих, які стали фіналістами. Стартап має на меті створення інтерактивної туристичної карти Херсонської області.

Розробниками платформи виступила потужна команда висококваліфікованих фахівців університету: проректорка з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Наталія Кушнір, завідувачка кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Олена Орленко, доцент Вадим Яровий, доцент Олексій Макієнко, керівник відділу забезпечення академічно-інформаційно-комунікаційної інфраструктури Олександр Лемещук, студенти університету та ІТ-розробники Володимир Щербина та Андрій Жуков.

«Від Фестивалю я особисто отримав велике задоволення. Члени журі та спонсори надали нашій команді слушні коментарі та поради. Також ми отримали корисні знання для вдосконалення проєкту та розробки нових стартапів», – розповів Олександр Лемещук.

Як зазначає ректор ХДУ Олександр Співаковський, проєкт неодмінно буде втілений у життя. «Херсонщина має бути більш активно представлена в інформаційному просторі. Оператори туристичного ринку, усі, хто опікується сферою туризму, історією та сучасністю області, заслуговують на інноваційний інструментарій, який зможуть застосовувати в своїй роботі. До того ж цей стартап у подальшому можна розширити», – зазначив Олександр Співаковський.

Тож роботу над проєктом команда Херсонського державного університету продовжить у вересні. До цієї діяльності будуть залучати й студентів факультету комп’ютерних наук, фізики та математики, факультету бізнесу і права у рамках курсових та дипломних робіт. Наразі запущено пілотну версію платформи «Віртуальний гід (НЕ) туристичною Херсонщиною».

Зазначимо, що Херсонський державний університет виступив ініціатором створення інноваційного кластеру Херсонської області. У березні в університеті підписали Меморандум про взаємопорозуміння та наміри щодо створення і підтримки Інноваційного кластеру Херсонської області. У підписанні документу взяли участь чотири сторони – Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонська обласна рада, Херсонський державний університет, ТОВ «Інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge Україна». Пізніше до учасників інноваційної системи долучилися ще два херсонських заклади вищої освіти – Херсонська державна морська академія та Херсонський національний технічний університет. Долучилися до «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ» й інші члени Інноваційного кластеру Херсонської області. Загалом кластер подав до участі у конкурсі 4 проєкти.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів