За минулий тиждень на Херсонщині сталося три лісові пожежі

пожежі, ліс, блискавка
Внаслідок неконтрольованого випалювання пожнивних решток на землях інших користувачів, що межують з лісовим фондом та наслідків грози за період з 6 по 8 серпня 2021 року в лісових масивах сталося 3 пожежі:

- 6 серпня 2021 року на землях лісогосподарського призначення Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівське ЛМГ» внаслідок неконтрольованого палу пожнивних решток на сільськогосподарських угіддях, що межують з кварталом 23, сталася лісова пожежа, вогнем охоплено 3,5 га насаджень акації білої. До ліквідації пожежі було залучено пожежний автомобіль, лісопожежний модуль, 3 працівники лісництва та 12 осіб населення. На місце пожежі були викликані представники поліції.

- 7 серпня 2021 року о 17.05 год. в кварталі 53 виділ 32 Геройського лісництва ДП «Збур’ївське ЛМГ» виявлено пожежу на площі 0,01 га, завдяки оперативним діям сил та засобів лісництва вогонь вдалося швидко приборкати і о 17.45 пожежу ліквідовано на площі 0,01 га. В гасінні пожежі задіяно 2 одиниці пожежної техніки та 7 працівників Геройського лісництва. Причина пожежі – блискавка;

- 8 серпня 2021 року працівниками державної лісової охорони Іванівського лісництва виявлено пожежу в кварталі 11 Іванівського лісництва ДП «Збур’ївське ЛМГ». У зв’язку із високою температурою повітря, відсутністю опадів та значними поривами вітру вогонь швидко розповсюджувався по площі. Керівництвом ДП «Збур’ївське ЛМГ» прийнято рішення направити на гасіння пожежі сили та засоби Геройського, Іванівського та Рибальченського лісництв. Повідомлення про пожежу в телефонному режимі передано до правоохоронних органів.

Оперативність та злагодженість дій дали змогу ліквідувати пожежу на площі 2,6 га. Постраждали від вогню лісові насадження сосни звичайної у віці 55 років. Після ліквідації пожежі працівниками лісництва знайдено дерево, в яке влучила блискавка, що ймовірно і стало причиною пожежі.

Крім того, командою лісової пожежної станції Бериславсьокго лісництва ДП «Каховське лісове господарство» 07 серпня 2021 року, з метою недопущення переходу вогню із земель інших користувачів в лісові масиви, погашено пожежу на площі 2,2 га на землях Зміївського старостинського округу.

Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства вкотре звертається до користувачів земельних ділянок, які межують із землями лісогосподарського призначення, що розпорядженнями голови Херсонської обласної державної адміністрації від 17 березня 2021 року № 178 та від 01 квітня 2021 року № 207 заборонено випалювати пожнивні рештки та залишки сухої рослинності на землях різного цільового призначення.

Статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу - на громадян від 3060 грн. до 6120 грн. і на посадових осіб - від 1530 грн. до 20400 грн.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів