У Херсоні собак залучають до реабілітації дітей з інвалідністю

Херсон, собаки, допомога
Реабілітація за допомогою собак або каністерапія - такий вид терапії застосовують у Херсоні. Залучають до нього і батьків, і дітей.

В терапії задіяні дорослі і діти. На початку заняття усі разом роблять аплікацію з паперу - виготовляють фігури собак. Мати дитини з інвалідністю Ольга Яркова говорить, що ніколи такого не робила. Дитині теж дуже сподобалось.

Саме такі заняття, говорить арт-терапевка Катерина Понеділко, розвивають дрібну моторику і опорно-рухову систему. Ще дитина починає фантазувати і мислити: "Дитина має проявити те, як вона це бачить. Тут не має жорстких обмежень. Дитина має простір, де вона може розслабитися. Вона не буде боятися, що вона щось робить не правильно. Тут не має правил", - розповіла арт-терапевтка.

Сергій аплікацію робить разом з мамою. Процесом захопленні обидва. Мама Валентина Богайчук, говорить, що на такі зустрічі приходять заради соціалізації: "Ми намагаємося бути активними. Запрошуємо і ми приходимо. Беремо участь у багатьох майстер-класах. Працюємо ручками, пальчиками. Знаєте кожен вихід у суспільство це, як заняття для дитини, як погодитися у суспільстві. Коли ми виходимо та спілкуємося з людьми, то це його соціалізує", - говорить жінка.

Друга частина заняття – каністерапія, реабілітація з допомогою собак. Спочатку дітям показують що вміють собаки, а потім дозволяють погодувати, погладити та прогулятися. Діти швидко знаходять спільну мову з собаками.

Любов Хорунжак каже, що такі заходи потрібні, бо має бути інтеграція дітей в суспільстві. Додала, деякі бояться собак, а тут діткам дозволено погратися, поводити та погодувати їх.

Такі заходи допомагають дитині стати впевненою в собі, каже організаторка і керівниця благодійного фонду «Нові можливості» Тетяна Чуприна. До арт-терапії залучають і батьків. Їм теж необхідні позитивні емоції, говорить організаторка.

"Не тільки діти задоволенні, а й батьки. Сьогодні проводили заняття з арт-терапії, робили аплікації у вигляді собаки. У нас проходили ще заняття з каністерапією. Діти спілкувалися з собаками. Вони їх вигулювали, годували", - додала Тетяна Чуприна. Кожна така зустріч, продовжує Тетяна Чуприна, допомагає дитині побороти страх і стати більш розкутою.


За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів