У Херсонському онкологічному диспансері відкрилась виставка картин

Херсон, онкодіспансер, виставка
Виставка робіт херсонського художника Віктора Лисенка у Херсонському обласному онкодіспансері називається "Посмішка мрії".

Віктор - професійний музикант та майстер з ремонту музичних інструментів. На полотні, за його словами, автор виражає музику кольорів своєї душі.

В арсеналі художника близько сотні картин. Серед яких акварель, живопис, художня чеканка по металу та іконопис. На виставці представлено 41 картину херсонського художника Віктора Лисенка.

У своїй роботі, розповідає автор, надихається творчістю Пабло Пікассо. Додає, що вкладає в них свої картини, що колись бувало, що щось снилося. Каже, бувало таке, що вночі прокидався і до мольберта підходив і щось робив.

Проєкт "Галерея життя" в обласному онкологічному диспансері працює протягом 5 років, розказує молодша сестра Вікторія Шарунова. Започаткували його з метою арттерапії для пацієнтів та лікарів закладу.

"Такий артпроєкт для наших хворих, для наших працівників, бо робота медика – це тяжко і відбувається вигорання, але ми лікуємо. Нам потрібен завжди настрій є. Така творча допомога, яка дає сил. Тому ми для наших пацієнтів придумали таку "Галерею життя", якій вже 5 років і наші пацієнти дуже вдячні, бувають такі моменти, коли знімаєш картини і зала порожня і вони приходять до нас і питають, коли будуть інші картини", - розповіла Вікторія Шарунова.


Головна лікарка диспансеру Ірина Сокур розказує, щомісяця представляють нову експозицію. Цього разу вперше у галереї виставляють картини в техніці абстракціонізм: "Кожного разу ми відкриваємо нові імена Херсонщини. Нам дуже приємно, що Херсонщина така плодовита на таланти і кожного разу це різні художники, які працюють в різних техніках. Зараз у нас виставка абстракціонізму. Це таке сучасне мистецтво, яке передає більше емоції", - каже Ірина Сокур.

Арттерапія позитивно впливає на стан пацієнтів, каже Алла Радіонова. Жінка приїхала на лікування. Картини, говорить, допомагають відволіктися від сумних думок: "Я приїхала сюди на лікування. Тільки перший день у лікарні і випадково зайшла сюди. Мені дуже подобається ця галерея, це такий острівець емоцій, яких іноді хворим не вистачає. Чудово, що придумали таку ідею і втілили її у життя", - розповіла пацієнтка.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів