На Херсонщині розпочалася цифровізація бібліотек

Херсонщина, подарунок, бібліотеки
Сьогодні в бібліотеці імені Олеся Гончара для громад Херсонщини передали 200 комп’ютерів, які буде встановлено в сільських бібліотеках. Завдяки цьому жителі сіл зможуть підвищити рівень своїх цифрових навичок, користуватися послугами державних та приватних сервісів та матимуть вільний доступ до інтернету.

Серед тих, хто сьогодні отримав техніку, - директорка Великолепетиської центральної бібліотеки Юлія Слабко. У рамках проєкту громада отримала 4 комп’ютери, які направляться до Катеринівської та Костянтинівської сільських бібліотек.

“Зараз ми жимем в ері комп’ютерної техніки, коли всі послуги переходять в онлайн. Однак ці бібліотеки не мають жодного комп’ютера, тому для них це буде надзвичайно важливо, адже люди прагнуть освоювати цифрові навички, а також це дозволить збільшити кількість відвідувачів бібліотек”, - поділилась Юлія Слобко.

Це частина масштабного національного проєкту з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам всією Україною, що має на меті перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти.

Керівниця проєкту Дія.Цифрова освіта Руслана Коренчук наголосила, що метою проєкту Дія.Цифрова освіта є навчити 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки, і завдяки таким ініціативам ми наближаємось до досягнення мети.
“Володіння цифровою грамотністю спрощує життя, робить його більш комфортним і щасливим. Вам не потрібно стояти в чергах — ви зможете отримати державні послуги онлайн. Ви зможете спілкуватися з рідними через соціальні мережі”, — заявила Руслана Коренчук.

На реалізацію проєкту не витрачаються кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки переданню техніки партнерами — Favbet Foundation, а також за сприяння Офісу Президента, Української бібліотечної асоціації (УБА) та обласних відділень УБА.

Кураторка проєктів Благодійного фонду Favbet Foundation Маріанна Ковеня поділилась: “Сьогодні розвиток цифрового середовища та глобальної мережі охоплює практично всі сфери життя. Наш фонд підтримав проєкт з цифровізації бібліотек, адже саме тут люди можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті. Сподіваємось, що наші подарунки допоможуть жителям Херсонщини отримати сучасний доступ до знань, а бібліотекам оцифрувати архівні фонди та завжди залишатися актуальними для читача”.

Заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку області Павло Кулик поділився планами стосовно цифрової трансформації Херсонщини:

“Найближчим часом я планую винести на розгляд сесії Херсонської облради концепцію цифрової грамотності населення. Також хочу, щоб до цієї роботи долучалися й територіальні громади області. Тому в кожній громаді буде цифровий лідер, який допомагатиме в реалізації всіх ініціатив. Переконаний, що нам разом вдасться змінити рівень цифрової грамотності Херсонщини”, - зазначив Павло Кулик.

Додамо, що підвищити рівень своїх цифрових навичок може кожен охочий. Для цього Мінцифра створила 62 освітні серіали (https://osvita.diia.gov.ua/) , які можуть навчити вас цифровій грамотності. Тут є уроки різної складності: від створення електронної пошти до цифрової безпеки. Також серіал підійде для різних вікових категорій.

Спочатку радимо вам пройти цифрограм (https://osvita.diia.gov.ua/digigram), аби за пів години визначити рівень своїх навичок. Потім ви зможете підтягнути свої знання за допомогою освітнього серіалу.

Херсонська Обласна Державна Адміністрація
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів