У Почесного викладача Херсонського держуніверситета Павла Параскевича сьогодні 100-річний ювілей

ХДУ, Параскевич, викладач
30 червня свій 100-річний ювілей святкує кандидат філологічних наук, почесний викладач Херсонського державного університету, почесний громадянин Херсона Павло Кіндратович Параскевич.

Привітати шановного ювіляра завітали секретарка Херсонської міської ради Галина Лугова, ректор ХДУ Олександр Співаковський, перший проректор Сергій Омельчук, декан факультету української й іноземної філології та журналістики Ірина Гоштанар, голова ради ветеранів ХДУ Сергій Костючков, завідувачка кафедри української філології та журналістики Світлана Климович та доценти цієї ж кафедри Василь Загороднюк та Іван Немченко, голова Правління Херсонської міської благодійної організації «Таврійська фундація (Осередок вивчення української діаспори)» Любов Гаражій, а також колеги, представники факультету та кафедри, на якій працював ювіляр, херсонські письменники.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський упевнений, що саме такі видатні особистості творять ім’я та репутацію університету. «Постать Павла Параскевича є знаковою й легендарною для Херсонського державного університету. Понад 30 років ювіляр присвятив роботі у нашому освітньому закладі, і став наставником не одного покоління вчителів й літературознавців», – наголошує ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Також слова привітань на адресу іменинника лунали від колишніх учнів, а нині людей, які досягли значних успіхів та стали видатними особистостями. Виступаючі висловили слова вдячності й шани своєму наставнику за мудрість та досвід, яскравий приклад людяності, порядності.

Народився літературознавець на мальовничих просторах Хмельниччини, у селі Лапківцях в робітничій родині. Жага до пізнання прекрасного, нового привела молодого ентузіаста на філологічний факультет Ужгородського державного університету (нині Національного), який він закінчив з відзнакою. Наступною сторінкою в житті ювіляра стала аспірантура, а результатом плідної наукової роботи – успішний захист кандидатської дисертації. Поряд з науковою роботою Павло Кіндратович активно торував шляхи на освітянській ниві, працював учителем української мови та літератури.

Херсонський період життя Павла Параскевича розпочався з 1968 року. Він наполегливо й сумлінно пройшов шлях від викладача до доцента й завідувача кафедри української літератури тодішнього Херсонського педагогічного інституту ім.Н.К.Крупської. Справедливий, добрий, скромний, щирий Павло Кіндратович став наставником багатьох поколінь науковців, учителів Херсонщини й не тільки.

Творчий доробок Павла Параскевича включає чимало наукових робіт, присвячених творчості Олеся Гончара, з яким він особисто був знайомий, Михайла Коцюбинського, Андрія Малишка та багатьох інших українських митців слова.

Окремою сторінкою життя Павла Кіндратовича стала Друга світова війна. Ветеран війни та праці. Нагороджений орденами «Отечественной войны II ст.», «За мужество III ст.», медаллю «За отвагу». Починаючи з 1938 року він був солдатом Радянської Армії. Пройшовши стежками війни, Павло Параскевич назавжди запам’ятав радість і біль Великої Перемоги.

Щиро вітаємо Павла Кіндратовича Параскевича зі славетним ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту та миру! Адже саме такі особистості, як Павло Параскевич, творять історію Херсонського державного університету!


Пресцентр ХДУ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів