Пекельна подорож до раю на Херсонщині

кінбурнська коса, подорож
Туристичні агенції наперебій стверджують, що відпочинок на Кінбурнській косі (самі місцеві називають його півостровом) справить незабутнє враження. І вони праві! Бо такого в своєму житті я ще не переживала.

Хочу одразу зазначити, що далі я описую виключно суб’єктивні враження від відвідин цього природного об’єкту. Якщо вам усе сподобалось та усі ваші очікування справдились – щиро за вас радію та вітаю.

Отже, коли ми сідали в автобус, то нас попередили, що дорога буде не дуже легкою, бо стан асфальту на деяких ділянках «не дуже».

Майже дві години. Саме стільки наш невеликий автобус мужньо долав аж 30 км ділянки від Забаріно до с. Геройське. І справа не в тому, що водій хотів, аби ми уважненько роздивились місцеві пейзажі. Просто на тому асфальті немає живого місця! Наче усі можливі військові навчання проходять саме там. Єдине, що хоч якось радувало – побачили фазана, який перебігав нам дорогу, і черепашку, яка несамовито кудись повзла. Вона все ще повзла, коли ми шляхом додому знову застрягли на ямах…

Підкоривши «дорожній Еверест», ми заїхали до Геройського, де на нас вже чекав спецтранспорт – у народі «буханочка». Перемістившись, ми поїхали дивитись на колись відомий солепромисел. У спеціальних ємностях там вирощують сіль. І якщо раніше сіль буквально була «білим золотом», то зараз унікальне та єдине в своєму роді державне підприємство України сіль постачає не для вживання. А щоб дороги в ожеледь посипати. До того ж, Геройський соляний завод планують виставити на аукціон у серпні-вересні цього року.

Так, вид рожевих басейнів красивий.

Але коли дивишся на те, що лишилось від унікального виробництва – стає дуже сумно.

А потім підіймаєш очі до неба, а над тобою пролітають кілька пеліканів, яких ти бачила виключно на картинках і в зоопарку. І стає трохи веселіше.

Далі починається екскурсія по самій косі. Точніше, поки вас везуть до «райського білосніжного піску та кришталево чистого моря», вам трохи розкажуть історію цього місця, ви зможете роздивитись пейзажі за вікном. Можливо, навіть побачити якогось птаха чи тварину. До речі, про тварин. Там мешкають і косулі, і кабани, і вовки, і якісь гризуни. З цього переліку ми не побачили нікого. Кілька лебедів, чапля та чайки – усі наші зустрічі.

Якщо бути відвертою, то краєвиди півострова мене не вразили – штучний ліс, який насадили у 60-их 20-го століття дуже нагадує Олешківський. Так, там є залишки реліктових гаїв берези, дубів і вільхи. Але це їх прапраправнуки і не виглядають якось по-особливому.

Коли вже остаточно змучені розповідями, спогляданням дерев, підйомом та спуском до так званого «Геродотового лісу», ви бачите море.

І ось тут в справу остаточно вступає випадок. Бо в рекламних проспектах вам обіцяють тихий, майже безлюдний пляж, із білосніжним піском, бірюзовим морем. Ще й дельфіни залюбки складуть вам компанію.

У мене для вас є кілька новин. Так, пісок дійсно білий. Але він вкритий залишками мушель, які можуть травмувати ноги (як зі мною і сталось).

Море. Головне розчарування поїздки. Бірюзу можна було побачити ближче до горизонту. А кілька метрів перед берегом більше нагадували прорив каналізації, аніж водичку, в якій хочеться скупатись. Але ж це природа і ти не можеш з нею домовитись про такі речі. Тому довелось просто змиритись.

Про тишу. Її нема. Так, над вухом у вас ніхто не кричить «пахлава медова» та «кукуруза как у Тома Круза». Але відпочивальників багато, вони постійно під’їжджають спецмашинами та просто джипами (ми навіть постояли у джиповому заторі). Є ще один нюанс – цей пляж дуже полюбляють нудисти. Навіть одного побачили.

Із зручностей на пляжі є душ за 20 гривень та безкоштовний туалет (він приходитиме до вас у кошмарах). І комарі. Вони скрізь, великі та дуже нахабні.

Якщо ви все таки наважитесь на поїздку, то при собі майте зручне взуття, засіб від комарів, засоби для безпечної засмаги, запаси питної води.
І не лишайте власне сміття у заповіднику! Будьте людьми.

Нехай всі ваші подорожі будуть вдалими!

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів