На Херсонщині відкриють молодіжний центр для ромів

Каховка, роми, Батурін
Перший в Україні ромський молодіжний центр з’явиться в Каховці Херсонської області. Для нього вже виділили приміщення в будівлі колишньої жіночої гімназії по вул. Фаїни Гаєнко. Невдовзі в них розпочнуться ремонтні роботи.

«В цьому центрі ми будемо проводити звичні для нас освітні, правозахисні та культурні заходи, які останні 2 роки проходили здебільшого у мене вдома. Вони присвячені історії ромів в Україні, проблемам дискримінації жінок і взаємовідносин з представниками різних національностей та багатьом іншим.

Усі ці активності тепер на зовсім іншому рівні ми зможемо проводити в майбутньому центрі. Причому, вони будуть розраховані не лише на ромську спільноту, а й на всю молодь нашої громади», — розповів голова громадської організації “Суспільство циган південного краю “Романо Тхан” Януш Панченко.

Серед найближчих планів у активістів — організувати фотовиставку до 2 серпня, коли відзначається Міжнародний день пам’яті жертв геноциду ромів.

Ідею створення ромського молодіжного центру підтримав Міжнародний фонд “Відродження” та Каховська міськрада: «Скажу відверто, в певний момент ця ідея була близькою до провалу. Тому я дуже вдячний всім, хто нас підтримав.

Зараз ми починаємо мобілізовувати людей до розробки плану проведення ремонту та облаштування приміщень для потреб майбутнього центру. І цей процес дуже надихає, адже кожен може вкласти щось своє під час створення молодіжного простору», — додав Януш Панченко.

Олег БАТУРІН


P.S. Нагадаємо, що в Каховці проживають представники кількох великих етнічних ромських груп — зокрема, кримські роми і роми-серви.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів