У Херсонському держунверситеті презентували освітньо-безпековий проєкт

ХДУ, Співаковський, форум, поліція
Сьогодні, 17 червня, у Херсонському державному університеті відбувся форум «Школа, поліція, безпека». У конференц-залі нашого освітнього закладу зібралися представники поліції, освітяни та керівництво ХДУ, аби обговорити питання забезпечення безпеки дітей у школах.

Під час заходу ювенальні поліцейські презентували освітянам кейси, які дозволять створити безпечне середовище в освітніх закладах.

Виступаючи перед присутніми, ректор ХДУ Олександр Співаковський відзначив знаковість проведення таких зустрічей саме в нашому освітньому закладі. Адже проблемам безпеки як студентів, так і викладачів приділяється значна увага. Це і встановлення камер відеоспостереження у студентському містечку, і в навчальних корпусах ХДУ. Також територія гуртожитків знаходиться під постійним відеонаглядом і діє пропускна система. Особливо акцентуємо увагу на кібербулінгу, жертвами якого у час онлайн-технологій вже стала викладачка нашого університету.

«Сьогодні свідомість наших дітей знаходиться на 80 % в тому просторі, який ми, на жаль, абсолютно не контролюємо. Є технічні засоби, є поліція, яка бачить, що там відбувається, але ми чітко розуміємо, що є певні речі, які не можемо контролювати. Наприклад, кібербулінг, під впливом якого дитина перебуває 24/7. Наша філософія – створення безпечного середовища для розвитку дітей, для формування майбутнього покоління українців. І сьогодні ми разом зібралися, аби обговорити ці проблеми і спільними зусиллями знайти шляхи їх вирішення», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександр Прокудін розповів, що незабаром стартує новий навчальний рік і треба встигнути спільними зусиллями визначити комфортні безпечні умови для школярів.

«Оскільки безпека дітей для поліції Херсонщини є найпріоритетнішим напрямком роботи, ми розробили 5 практичних кейсів, які зроблять навчальний процес у Херсоні й області більш дієвим і сприятимуть продуктивній співпраці поліції та громади. Ці кейси ми об’єднали в одну програму, в один проєкт під загальною назвою «Школа, безпека, поліція», – зазначив Олександр Прокудін та детально зупинився на кожному кейсі.

Над реалізацією проєкту працювали спеціалісти з ряду провідних служб Головного управління Нацполіції області. Основний меседж проєкту – забезпечити комфортні та безпечні умови навчання дітей й праці вчителів, а також створити у школах локальні безпекові середовища, вільні від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Адже безпека дітей в освітньому середовищі – це не лише встановлення відеокамер, охорони, сигналізації та інших технічних нововведень. А цілий комплекс заходів, до яких поліція вже залучила освітян, батьків, а також учнівський актив, адже важлива думка самих дітей та їх бачення співпраці з ювенальними поліцейськими.

Пресцентр ХДУ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів