Олешківська громада отримує не лише майно, а й зобов'язання

Олешки, громада, бюджет
Про це вкотре нагадав чиновникам депутат Олешківської міської ради, юрист за освітою Павло Потоцький:

- Мабуть усі пам'ятають, як чиновники Олешківської міської ради розказували усюди "казки", про те, що у невиплатах заробітних плат працівникам комунальних закладів, що розташовані на території Олешківської громади і раніше підпорядковувалися Олешківській районній раді, винна Херсонська районна рада і я, як голова Олешківської районної ради.

Але, казки чиновники міської ради можуть розповідати лише у своїх відосиках та коментарях у фейсбуці. Як це робила перший заступник Олешківського міського голови Гасаненко Т.В., яка вказувала, що у двох сусідніх районах голови районних рад погані юристи.

А, ось коли справа дійшла до судових процесів, то всі байки чиновників здулися як мильні бульбашки.

Як приклад, недавня судова справа за позовом працівника Центру культури та дозвілля Олешківської міської ради до цього закладу, про стягнення заробітної плати у розмірі 12 тис 294 грн та компенсації втрати частини доходів, яку розглянув Цюрупинський районний суд 04 червня 2021 року.

Читаючи у судовому рішенні заперечення на позовну заяву, стає зрозумілим, що відзив готувався не працівниками ЦКД, а чиновниками Олешківської міської ради і саме, те що до цього процесу озвучувала перший заступник Олешківського міського голови.

Витяг з відзиву ЦКД з рішення суду: "За відзивом на позовну заяву відповідач просить залучити до участі у справі співвідповідача Херсонську району раду Херсонської області та відмовити в задоволенні позову, оскільки заклад є неприбутковою бюджетною організацією та повністю фінансується за рахунок районного бюджету, а з 12.03.2021 року. Херсонська районна рада, як правонаступник Олешківської районної ради лише 19.01.2021 року прийняла рішення про передачу закладу до Олешківської територіальної громади та вихід зі складу засновників.

В свою чергу Олешківська міська рада відповідно до рішення від 12.03.2021 року увійшла до складу засновників закладу. У звязку з відсутністю бюджетних призначень від Олешківської районної ради Херсонської області бюджетні зобовязання із заробітної плати працівникам, яка нарахована до 12.03.2021 року не були зареєстровані, субвенція на відшкодування заборгованості із заробітної плати з Херсонської районної ради до Олешківської міської ради не передавалась, а тому заробітна плата працівникам закладу не виплачувалась" - ось цю нісенітницю, яку назвали відзивом принесли до суду.

Але суд не взяв до уваги заяви відповідача, бо суд вивчає докази, а не казки міської ради, про те, як кораблі бороздять простори всесвіту. І задовольнив вимоги позивача в повному обсязі, ще стягнув судовий збір з відповідача. Усі ці виплати у результаті будуть виплачені з бюджету, тобто з ВАШИХ податків, - нагадав Павло ПОТОЦЬКИЙ.

Р.S. Сталося те, що я й передбачав і постійно намагався донести недолугим керівникам міської ради. А саме, що ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад" чітко визначив обов'язок прийняти все майно від районних рад після створення таких громад, але чиновники вирішили поторгуватися як на базарі.

Ще раз наголошую, що згідно законодавства після внесення відомостей до державного реєстру про те, що засновником юридичних осіб стала Олешківська міська рада, отримано не лише майно, а й виникли зобов'язання по обов'язкам прийнятих у комунальну власність юридичних осіб!
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів