На Херсонщині від блискавки загорівся ліс

блискавки, ліс, запалили
Пожежі, спричинені людським недбальством у поєднанні з тривалою спекою та посухою, завжди були справжнім лихом рукотворних зелених оаз на Лівобережжі Дніпра, повідомляє Голос України.

Щоправда, цього року посухи нема – початок літа видався аж надміру щедрим на дощі. Натомість виникла інша загроза: у рукотворні ліси влучають блискавки: дві такі пожежі довелося гасити у соснових гаях на території Олешківського й Великокопанівського лісових господарств на Херсонщині.

З початку року в області вже вигоріло або значно пошкоджено вогнем понад п'ять гектарів лісів, і боротися з цим дедалі важче. Насамперед тому, що лісопожежні станції укомплектовані особовим складом менш ніж на дві третини. Причина – робота важка й небезпечна, а зарплата з урахуванням усіх надбавок ледве дотягує до дев'яти тисяч гривень. Із 40 пожежних автоцистерн три десятки експлуатуються ще з 80-х років минулого століття і спроможні пересуватися самостійно тільки завдяки самовідданій праці водіїв та механіків. А найгірше те, що заміни їм немає.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомляють: упродовж двох останніх років коштів на купівлю нових автоцистерн лісгоспи не отримували взагалі. Починаючи з 2019-го придбали тільки три патрульні машини, два протипожежні плуги й квадрокоптер. Але дрон автоцистерни не замінить.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів