У Херсонському держуніверситеті говорили про права людини

ХДУ, лекція, право
Вчора, 9 червня для студентів та викладачів факультету бізнесу і права та факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету провели лекцію-дискусію «Правові питання та проблеми реалізації інформаційних прав громадян в умовах сучасних трансформацій України».

Спікерами виступили – представник Уповноваженого з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Віктор Барвіцький, представник Уповноваженого в південних областях Олександр Остапенко за участі радника Уповноваженого Олени Корніцької, регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Артема Бойка, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Оксани Тропіної.

Дуже важливо, що майданчиком для спілкування з молоддю представники Офісу Омбудсмана обрали саме Херсонський державний університет. «Ми завжди раді приймати цікавих гостей в університеті, бо спілкування з успішними досвідченими людьми збагачує студентів, розширює їх горизонти та можливості вибору майбутньої траєкторії розвитку», – наголосив ректор ХДУ Олександр Співаковський та закликав молодь до дискусії.

Під час спілкування зі студентами Уповноважені окреслили напрямки своєї діяльності, розповіли про порушення прав людини, які найчастіше фіксуються у Херсонській області. А також – за якими напрямками студенти можуть пройти практику у структурах Офісу і що для цього потрібно.

Окремо зупинилися на дотриманні права на інформацію, захисті персональних даних.

Поступово зустріч перейшла у формат конструктивного діалогу. Студентську молодь цікавили питання верховенства права в Україні, екологічні права та їх захист, тематика найпоширеніших звернень громадян до Уповноваженого.

Також гості подарували для Наукової бібліотеки Херсонського державного університету посібник з питань реалізації права на інформацію та збірку з матеріалами Європейського суду з прав людини.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів