Роботи херсонської майстрині можуть стати частиною бренду Херсонщини

майстриня, бренд, облрада
«Білий дім», як в народі називають будівлю, де розміщуються Херсонська облдержадміністрація та Херсонська обласна рада, розквіт.

Бо 9 червня, на третьому поверсі, там відкрилась персональна виставка Марії Гусак «Квітуй, Україно» у рамках проєкту "Мистецтво на зламі тисячоліть".

Марія Михайлівна є однією з трьох майстрів Херсонщини, які мають почесне звання “Заслужений майстер народної творчості України”. Її царина - декоративний розпис на папері. Її вчителем була Людмила Витковська, яка привила учням принципи «люби, твори, цінуй».

- Це мистецтво воно фактично перейшло на папір на початку XX століття. А сьогодні ми можемо говорити, що ми таким чином зберігаємо українську народну традицію розпису, яка іде від розпису хат. І Марія Михайлівна цим займається. Художниця малює яскравими фарбами та використовує папір, фактично використовує елементи традиційного народного орнаменту. Це - рослинні візерунки і птахи, - розповідає заступниця директора Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненка Влада Дяченко.


Майстриня починала працювати гуашшю, аквареллю, тепер акрил, блискітки, фактури. Художниця вважає, що любов народжує любов у відповідь, а натхнення шукає в усьому – квітучій Україні, спілкуванні з людьми, власними дітьми та онуками.

Її картини ніби живі. Здається, що доторкнешся, а з полотна злетить ластівка чи лебеді, а квіти огорнуть тебе своїм ароматом.

Марія Гусак передає свій досвід учням. У Сиваському, де живе художниця, понад 30 років існує її гурток.

Привітати мисткиню прийшли і перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський, який наголосив, що ця будівля завжди відкрита для нових виставкових проєктів, і депутатка херсонської облради Ірина Зборовська, яка відкрила присутнім таємницю, що саме творчі роботи Марії Гусак презентують Новотроїцький край і завжди викликають приємні емоції, і директор Центру культури та дозвілля Новотроїцької селищної ради Олексій Салов, який щиро пишається досягненнями своєї землячки.

- У нас практикується розпис стін. Наприклад, за останній час розписали стіну у Новотроїцькій селищній раді, у декількох школах і в нашому центрі культури і дозвілля зробили велике панно, розписане красивими чудовими орнаментами, - говорить директор місцевого Центру культури і дозвілля Олексій Салов.

Проте роботи Марії Михайлівни можуть стати окрасою сувенірної продукції, яку презентуватимуть офіційним делегаціям або використовуватимуть для промоції бренду Херсонщини на всеукраїнському рівні. Таку ідею озвучили під час відкриття виставки. Серед найближчих планів – створення календаря з роботами майстрині. Заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський запевнив, що цю ініціативу винесуть на розгляд депутатського корпусу.

Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів