Жителі Херсонщини майже не беруть активну участь у житті своєї громади

громада, опитування, участь
Так, згідно з опитуванням проєкту “Долучайся!”, лише 2% херсонців беруть активну участь у житті своєї громади. Ще 21% стверджує, що долучалися рідко. Майже половина опитаних (48%) не має для цього достатньо часу, ще третині (30%) не цікава така діяльність.

При цьому, херсонці добре обізнані щодо форм громадської участі. 85% знають про можливість брати участь у мирних зібраннях з конкретних питань, 79% – про створення будинкового, вуличного або квартального комітету або участі у його роботі. Ще 74% знають про можливість подати скаргу місцевій владі щодо інфраструктурних питань особисто або за телефоном, а 72% – як взяти участь у громадських слуханнях.

Як і загалом по Україні, фактична громадська участь мешканців області є низькою. При цьому херсонці долучаються до діяльності, яка безпосередньо пов’язана з їх місцем проживання та впливає на поліпшення його умов. Найчастіше мешканці області створюють або беруть участь у роботі будинкового, вуличного чи квартального комітету. 13% опитаних зазначили, що були залучені до цієї діяльності протягом минулого року, і ще 13% – були зацікавлені долучитися.

Тільки 2% брали участь у мирних зібраннях і ще 6% висловили зацікавленість. Ще 7% вказали, що брали участь у громадських слуханнях, тоді як 8% повідомили, що їм це цікаво. Жоден з опитаних не брав участі у діяльності політичних партій та не висловив інтересу долучитися до такої роботи і лише 1% подавав скарги представникам влади щодо інфраструктурних питань.

При цьому 53% херсонців впевнені, що громадяни можуть спільними зусиллями, не покладаючись на місцеву владу, забезпечити благоустрій двору свого будинку. Ще третина (30%) вважає, що громадяни самостійно можуть зайнятися благоустроєм місцевого парку та підтримувати пенсіонерів та людей з інвалідністю в своєму місті чи громаді.

За матеріалами "ІРС-Херсон"
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон