Природна перлина Херсонщини не для туристів

Біосферний заповідник, туризм, єгері
Чорноморський біосферний заповідник: прохід та проїзд стороннім на його територію заборонені. Весь рік тут живе бригада єгерів, які охороняють територію.

Зі своєю роботою та мешканцями заповідника знайомить старший інспектор Чорноморського біосферного заповідника Андрій Боб: "Це так звана перша промоїна, яка відділяє материкову частину і Тендрівську косу. Це - початок острова Тендрівська коса. Промоїна кожного року змінює течію, змінює глибину. Щороку різне, тож небажано тут пробувати іти пішки".

На островах Тендрівської затоки гніздяться чайки, баклани та мартини,- розказує єгер Андрій Боб. Говорить, там є острови Бабин, Смалин, там більше чайки, острова Орлова- там більше пеліканів, і кожен облюбував своє місце.

Єгері відлякують хижих птахів, які можуть заважати гніздуванню інших, відганяють лисиць та єнотів, які можуть розорювати гнізда чайок. "Завдання єгерів Чорноморського біосферного заповідника у цей період часу, щоб була тиша. Будь-яка діяльність заборонена. Промисел тут заборонений.

Тут - заборонена зона. На території Тендрівської затоки прохід плавзасобів заборонений, окрім працівників заповідника. Виставляється охорона практично цілодобова. У нас кілометрова заборонена зона з моря з відкритої частини моря", - говорить Андрій Боб.

Щороку на одне й те саме місце, говорить Андрій Боб, сюди припливають родини дельфінів: "Дельфіни тут влітку три-чотири місяці живуть. З маленькими приходять у самий берег навпроти нас, щодня приходять вранці та о 5 годині вечора. Вони за кефалевими рибами сюди пливуть. Видно з боку, хто вони такі. Буває медузами граються, буває рибу зловлять і підкидають її. Бува практично на самий берег вилітають, потім назад".

Чорноморський біосферний заповідник був заснований для збереження чорноголових чайок. Від іншого біосферного заповідника в Асканії-Нова відрізняється наступним, - розказав професор, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко: "Чорноморський заповідник класичний за структурою. Це - природний комплекс. Асканія через те, що там є штучні об’єкти, є більш доступною для туристів. А Чорноморський заповідник – лише природні комплекси. Штучних атракцій для туристів там немає", - говорить Іван Мойсієнко.


За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів