Наукову спільноту Херсонського держуніверситету привітали з Днем науки

вчена рада, ХДУ, привітання
Сьогодні, 17 травня, у Херсонському державному університеті відбулося урочисте засідання Вченої ради. В актовій залі нашого освітнього закладу зібралася наукова еліта, яка славить університет своїми здобутками.

Святкове зібрання розпочалося презентацією відеоролика «Наука у Херсонському державному університеті». Церемонію нагородження відкрив ректор ХДУ Олександр Співаковський, привітавши присутніх із Днем науки. Він наголосив, що Херсонський державний університет зберігає лідерські позиції в освітній та науковій діяльності, посідаючи найвищі рейтингові сходинки з-поміж закладів вищої освіти Херсонщини.

Також Олександр Співаковський відмітив, що ми живемо в унікальний час великих змін, що стосуються не тільки розбудови держави, а й вдосконалення системи вищої освіти.

«Головне завдання нашої команди – зберегти потенціал Херсонського державного університету та гідно пройти через аудит та удосконалення освітньої галузі, яке відбудеться завдяки підтримці Світового банку. Вже оприлюднена аналітика, яка дає змогу зрозуміти, що з наявних 231 університету залишиться у кращому випадку третина. Деякі заклади зникнуть з освітнього поля, інші зазнають трансформації, яка пов’язана, в першу чергу, зі зміною статусу. Будуть упроваджені фінансова автономія закладів вищої освіти, розширена імплементація формульного підходу до фінансування, виходячи з затвердженого переліку показників. Тож наша основна мета – докласти максимум зусиль, аби залишитися лідерами на ринку освітніх послуг Херсонщини. Херсонський державний університет має залишитися класичним університетом, який здатний подолати будь-які труднощі і перешкоди», – наголосив ректор та побажав усім сил, наснаги, мотивації, втілення інноваційних проєктів та реалізації найсміливіших ідей задля прогресу та стрімкого розвитку рідного університету.


Цьогоріч уперше було виділено понад 160 тисяч гривень для преміювання науковців Херсонського державного університету. На думку голови Вченої ради Володимира Олексенка, ректора Олександра Співаковського, представників ректорату ХДУ, відзначення здобутків науковців є дуже важливою складовою, якщо ми прагнемо розвитку наукової діяльності у закладі освіти.

З нагоди відзначення Днів науки в Україні, за результатами наукової (науково-технічної) діяльності університету та за заслуги перед Херсонським державним університетом відзнаки різного рівня вручили професорсько-викладацькому складу. Присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачеві кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики Володимиру Песчаненку. Почесною грамотою НАПН України відзначено завідувачку кафедри загальної та соціальної психології Олену Блинову. Грамотою НАПН України відзначено доцентку кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики, керівницю Офісу іншомовної освіти ХДУ Аллу Цапів.


За високу публікаційну активність в індексованих наукових виданнях, високе цитування публікацій у наукометричних базах даних Scopus і Web of Science нагородили іменним фірмовим годинником Херсонського державного університету професора кафедри ботаніки Івана Мойсієнка та професора кафедри психології Ігоря Поповича.

Були вручені подяки та грамоти голови Херсонської обласної державної адміністрації, голови Херсонської обласної ради, міського голови управління освіти і науки ХОДА, управління освіти Херсонської міської ради.

Було вручено атестати професорів та доцентів, нагороджено переможців і призерів Усеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2020/2021 н.р. та їхніх наукових керівників, студентів, які посіли призові місця на змаганнях до Дня спорту ХДУ та привітали ювілярів.

Після урочистостей члени Вченої ради розглянули питання порядку денного – звіт Сергія Омельчука про роботу на посаді першого проректора та звіт Івана Глухова про роботу на посаді декана факультету фізичного виховання та спорту. Вони представили членам Вченої ради ґрунтовні доповіді. Заслухавши звіти присутні одностайно проголосували за затвердження звіту Сергія Омельчука та Івана Глухова.

Пресцентр ХДУ
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів