В Херсонській обласній бібліотеці відкрили відділ польської літератури

Херсон, бібліотека, польська література
У рамках міжнародного проєкту "Польська полиця" у Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара відкрився відділ польської літератури.

Стартував проєкт у Херсоні, далі ним планують охопити інші бібліотеки в Україні, - сказав посол Польщі Бартош Ціхоцький, який взяв участь у презентації: "Ми впевнені, що польська література є цікавою на міжнародному рівні. Там є видатні автори, як Сенкевич, Лем, але також сучасні письменники, які щось нове, унікальне додають до міжнародної літератури. Давно вже до нас такі сигнали потрапляли, що українським читачам це буде цікаво", - розповів Бартош Ціхоцький.

На "Польській полиці" представлені книжки польською мовою та в українському перекладі. За словами Бартоша Ціховського, проєкт реалізований за гроші Міністерства закордонних справ та Інституту книги у Польщі, - розповіла директорка Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара Надія Коротун: "Ми дуже хочемо, щоб були задоволені попити користувачів. Зараз не вистачає посібників навчальних з польської мови. Дуже багато громадян України, херсонців шукають роботу в Польщі, вони їдуть на навчання до Польщі. Через це нам хочеться, щоб це не просто була література, яка б стояла на полиці. Щоб це була література, яка цікавить наших користувачів".


Директорка бібліотеки говорить, в їхній бібліотеці попит на польську літературу великий. Є напрямки, які херсонців цікавлять найбільше: "Літературу польською мовою, про історію Польщі і навчальні посібники, де можна було б вивчати польську мову. Через це я знаю, що на сьогодні цієї літератури не вистачає в бібліотеці. В Україну вона майже не надходить. У нас не стільки бюджетних коштів, щоб ми могли купити все, що нам потрібно", - говорить Надія Коротун.

За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів