На Херсонщині майстриня робить ляльок з характером

Нова Збур'ївка, ляльки, Бєляєва
Тетяна Бєляєва з Нової Збур'ївки Херсонської області створила колекцію авторських інтер'єрних ляльок та презентувала їх на виставці.

Тетяна Бєляєва опікується Центром культури та дозвілля у Новій Збур'ївці. Тут чи не кожна господиня вміє щось робити власноруч, місцеві жінки вишивають, шиють, малюють, - говорить Тетяна, та сама себе майстринею не вважає, бо, за словами жінки, захоплюється виготовленням інтер'єрних ляльок віднедавна.

"Це інтер'єрна лялька з елементами мотанки. Взагалі це є оберегом, а оберіг повинен нести в собі що? Лялька мотанка повинна виготовлятися традиційно, не використовуючи ні голку, ні ножиці, тканина не повинна різатися. А тільки рветься. Натуральна тканина. А так як ми тільки навчаємося, ми використовуємо елементи мотанки. Ми деякі моменти скручуємо, як в мотанці, але ми можемо використовувати ножиці, або клей, або голки, але не для тіла, а для одягу", - каже Тетяна.

Одна з колекцій ляльок, виготовлених Тетяною, називається – "Бабусі з характером". Кожна лялька, за словами жінки, передає певні емоції та ідею. Всі вони різні.

"Кожна лялька - ця бабуся- має свій характер. Хоча у неї тільки очі, немає посмішки, але коли я її роблю, я навіть з нею розмовляю. І за неї, і відповідаю їй, це дійсно приносить дуже велике задоволення, і коли я почала робити саме такі ляльки бабусь з характером, я почала звертати увагу саме на народну ляльку", - говорить майстриня.

Костюми своїх ляльок Тетяна ретельно продумує, використовує стрічки, ґудзики, натуральні декоративні елементи. Є у колекції і ляльки зроблені до свят, одна з останніх робіт була Великодньою.

Тетяна проводить майстер-класи з лялькарства для місцевих дорослих та маленьких майстринь.


За матеріалами Суспільне. Херсон.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів