«Робота повинна продовжуватися…»

Заявив голова гуманітарної комісії Херсонської обласної ради Артем Кияновський на засідання комісії, в якій взяли участь 9 з 10 її членів.Усі присутні, і депутати, і запрошені на засідання гості, були стурбовані тим, щоб жителі області, а особливо діти, пережили ці бурхливі часи спокійно.

Хто має таки сплачувати за проходження медоглядів працівників обласних закладів освіти? Що треба зробити, аби в школах було кому обслуговувати комп'ютерну техніку? Як найбільш ефективно впроваджувати інклюзивне навчання в регіоні, щоб створити умови для розвитку дітей-інвалідів? Це лише частина тих проблемних питань, якими займалася у міжсесійний період профільна комісія Херсонської облради. У полі зору депутатів ще багато інших актуальних питань, які потребують не просто вивчення, а негайного вирішення – із залученням для цього прокуратури, виконавчої влади, колег-депутатів з інших комісій облради, профільних міністерств. А ще депутатська комісія з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії зі ЗМІ вперше попрацювала у краєзнавчому музеї, який сьогодні потребує підтримки всієї громади області.

Загалом комісія облради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії зі ЗМІ контролює виконання 30 програм та 70 різноманітних питань. Звісно, є проблеми, які потребують залучення значних коштів. Проте, під лежачий камінь вода не тече – скажімо, обласна програма впровадження в навчальний процес інформаційно-комунікаційних технологій „Сто відсотків" дала можливість залучити до її виконання не лише кошти з державного і обласного бюджету, але й спонсорську допомогу. Про це розповів на засіданні комісії директор Департаменту науки і освіти, молоді та спорту ОДА Андрій Яценко. Успішно працює в області Програма щодо запровадження обласних стипендій – її отримують вчителі - переможці професійних конкурсів, молоді талановиті науковці, кращі студенти, спортсмени, учні.

У тому, що стосується освіти наших дітей, дрібниць немає. Скажімо, облаштування внутрішніх туалетів у школах області. „Це питання не менш важливе, ніж комп'ютери", - відзначив А.Яценко. І хоч на цю справу коштів з обласного бюджету не виділялося, проте зміни є. На початок 2013 року 44 школи не були обладнані внутрішніми санвузлами, а на кінець року таких шкіл залишилось 11.

Емоційно депутати обговорили питання проходження медоглядів працівниками обласних закладів освіти. „При тій заробітній платі, яку отримують педагогічні працівники обласних закладів освіти, чому вони за свій рахунок мають проходити медогляд? Люди проживають на конкретних територіях, чому їх вважають за чужих? Адже вчителі, які працюють у комунальних закладах району проходять медогляд безкоштовно – за рахунок районного відділу охорони здоров'я. Працівники обласних закладів освіти теж мають за місцем проживання проходити – за рахунок районного чи міського відділів охорони здоров'я",- переконаний Анатолій Носенко, секретар постійної профільної комісії, директор Семенівського НВК Каховського району.

Питання комп'ютеризації шкіл вирішується. „Проте треба всерйоз братися за вирішення питання ремонту техніки – в області немає центру по ремонту електронних засобів навчання. За допомогою звертаємося куди доведеться", - відзначив А.Носенко. Крім того, наші вчителі (крім, звісно, вчителів інформатики) зазвичай в тому, що стосується використання інформаційно-комунікаційних технологій – самоучки. І тому можуть використовувати мізер з того, що дозволяють робити сучасні технології на уроках. Це все питання, які треба ставити перед владою і вирішувати.

Профільна комісія облради також вирішила продовжити власну акцію – восени за її ініціативи більше 1700 дітей з Молодіжного, Зеленівки, Антонівки, Комишан на канікулах безкоштовно відвідали музеї, для них провели заходи в обласній дитячій бібліотеці, міському центрі науково-технічної творчості. А на зимових канікулах в Херсон приїхали 240 дітей з віддалених сіл Бериславського району. Вони побували у музеях, бібліотеках, на прем'єрі вистави в академічному обласному театрі ляльок – багато хто вперше в житті. Тепер депутати спільно с департаментом науки і освіти, молоді та спорту ОДА вирішать, діти з сіл якого району області приїдуть в Херсон на канікули. „Це не потребує багато коштів. Ми нагодуємо дітей, подбаємо про розваги. Треба домовитися, щоб держадміністрації подбали про перевезення школярів", - відзначив голова постійної комісії облради Артем Кияновський.

Серед нагальних проблем, які потребують негайної уваги всієї громади області – стан будівель наших музеїв та Державного архіву області.

На засіданні комісії йшла мова про хід виконання програми розвитку архівної справи в області на 2012-2016 роки. „Ситуація, яка склалася в державному архіві зі станом будівель, насамперед по вулиці Петренка, 6 є катастрофічною. Треба, в першу чергу, реконструювати дах і зміцнити будівлю. Тому ми звернулися до комісії з тим, щоб депутати підтримали нас в плані виділення коштів саме на реконструкцію даху в цьому році. Невирішення питання загрожує втраті великої кількості документів національного архівного фонду. Комісія нас підтримала", - розповів в.о. директора Державного архіву області Віктор Лебідь.

Щоб на власні очі пересвідчитись, як працює і які проблеми вирішує обласний краєзнавчий музей, депутати профільної комісії облради особисто прийшли у цей заклад культури. Для них провели короткі екскурсії в науково-природничому відділі (по вул. Горького, 5) та в науково-літературному відділі (по вул. Горького, 1). Тут і справді є на що подивитись. І депутати, судячи з їх реакції, були вражені і побаченим, і почутим. Та, звісно, титанічні зусилля працівників музею потребують підтримки громади області.

„Херсонський краєзнавчий музей – це не тільки всім відома будівля на вулиці Леніна, це ще музей природи та літературний музей, філіал в Каховці. Три будівлі в Херсоні – це пам'ятники архітектури і культури. Саме стан цих будівель викликає велику тривогу - розповіла Тетяна Братченко, директор обласного краєзнавчого музею. – Не один рік я зверталася і в адміністрацію, і до окремих депутатів, робила запити. Якщо літературний відділ зовні виглядає не дуже гарно, проте приміщення більш-менш стоїть, то будівля, де розміщений музей природи, знаходиться в аварійному стані. І знаково, що профільна комісія облради нас почула і вперше до нас прийшли депутати облради, щоб пересвідчитись, в якому стані ці будівлі музею знаходяться – адже це власність комунальної громади області. Сподіваємось, що, незважаючи на скрутні часи, нам допоможуть зберегти майно, що належить всім мешканцям області. До речі, ще раз підкреслю – це вперше профільна депутатська комісія відвідала музей і працювала в ньому".


„Сьогоднішнє засідання нашої комісії було присвячене освітній галузі – йшла мова про вкрай важливі для розвитку держави питання. Ми також вирішили продовжити розпочату нами акцію „Кожна дитина талановита" – для того, щоб якнайбільше дітей з віддалених сіл області побували в музеях, театрах обласного центру. Ми вирішили рекомендувати, спільно з комісією з питань бюджету та фінансів, вважати пріоритетним в бюджеті виділення коштів на ремонтні роботи для того, щоб врятувати будівлю краєзнавчого музею по вул. Горького, 5. І ще одне вкрай важливе питання, яке підтримала наша комісія. Ми допоможемо обласній бібліотеці для дітей, де пройде всеукраїнський захід – Тиждень дитячого читання. Відзначу, цей захід об'єднавчий, і це особливо важливо у такий непростий для України час. На Херсонщину, на Тиждень дитячого читання, прибудуть гості зі всієї країни. І тому це дуже символічно і важливо для всіх нас ", - підсумував результати засідання профільної комісії облради Артем Кияновський.

Ірина Староселець

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон