На Херсонщині дітей і старих залишили без соціальної підтримки

діти, будинки культури, лікарні
Ліквідувати «розчерком пера» більшість районів на Херсонщині виявилося значно легше, ніж знайти нових господарів для тамтешніх закладів соціального захисту, культури й спорту, пише Голос України.

У селі Зміївка Бериславського району "сиротою" залишилося відділення стаціонарного догляду для людей похилого віку, де зараз мешкають 23 одиноких дідусів та бабусь. З районного підпорядкування його мали передати Бериславській територіальній громаді. Але в тієї у скарбничці не знайшлося 2,9 мільйона гривень, аби фінансувати утримання закладу впродовж 2021 року. Звісно, стареньких можуть перевезти до якогось геріатричного пансіонату, але вони не хочуть покидати рідне село, де мешкали й працювали все життя.

Ще гірші справи у колишньому Голопристанському районі, де "безгоспними" залишилися районний Будинок культури, Центр позашкільної освіти та дитячо-юнацька спортивна школа, куди ходили на тренування понад двісті школярів. Голопристанський район "наказав довго жити", а міська територіальна громада Голої Пристані до себе заклади не прийняла. Тож понад п'ятдесят працівників залишилися без зарплат і не знають, чим будуть годувати свої родини. У ситуацію втрутилася прокуратура, Національна служба посередництва та примирення, але подальша доля колишніх районних установ досі невідома.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон