Судноплавна компанія допомогла врятувати озеро в Херсонській області

нібулон, озеро, земснаряд
Озеро Боброве у Голопристанському районі Херсонської області є природоохоронною територією в складі національного природного парку «Нижньодніпровський» як ландшафтний заказник місцевого значення «Боброве озеро». Незважаючи на це, озеро потерпало від замулення та заростання. Компанія «НІБУЛОН» відгукнулась на прохання допомогти врятувати озеро і оперативно провела роботи з відновлення гідрологічного режиму.

Зарегулювання природного стоку Дніпра викликало суттєві зміни у екосистемах усіх його ділянок, у тому числі і у пониззі Дніпра, що призвело до замулення та заростання багатьох заплавних водойм, накопичення в них органічних речовин. Це призвело до погіршення умов мешкання в них усіх живих організмів та екологічної ситуації в цілому, і ця ситуація з часом тільки загострюється. Такі негативні зміни торкнулись і заказника «Боброве озеро», що ціниться різноманітними плавневими рослинними угрупуваннями, в тому числі видами, занесеними у Червону книгу України, Зелену книгу України, Червоний список Херсонської області та знаходиться на міграційному шляху перельоту по Дніпровському екологічному коридору національної екологічної мережі України. Як наслідок рибні запаси озера перебувають у критичному стані, спостерігається скорочення представників місцевої фауни та ін.

«НІБУЛОН» завжди долучається до вирішення нагальних питань громади, у тому числі бере участь у проєктах, націлених на покращення екологічної ситуації Голопристанскького району. Тому відразу відгукнувся і на звернення ГО «Українське товариство охорони птахів» щодо порятунку озера Боброве. Суть якого, за розробками херсонських науковців, полягала у збільшенні його проточності шляхом прочистки 9 існуючих проток та єриків (вузькі протоки), що пов’язують озеро з річками Конка та Чайка. І компанія виконала ці роботи. Із поставленими завданнями справився земснаряд «НІБУЛОН-7».

- Земснаряд-амфібія «НІБУЛОН-7» завдяки своїм розмірам (10,1 м на 3,2 м), осадці (0,6 м) та великому набору універсальних робочих пристроїв – екскаватор у комплекті з ковшем, фрезою та граблями – є надзвичайно мобільним та демонструє гнучку ефективну роботу у складних умовах. Інтелектуальний принцип роботи Watermaster забезпечує дуже точну й ефективну виїмку ґрунту – потрібну кількість у потрібному місці, щоби мінімізувати вплив на різноманіття тваринного та рослинного світу природно-заповідної зони. Досвідчені фахівці оперативно виконали усі роботи та показали якісний результат, – зазначає Михайло ЗАВОРОТЧЕНКО, директор судноплавної компанії «НІБУЛОН».

Завдяки професійності команди та ефективності гідротехніки усього за два тижні проточність та гідрологічний режим озера було відновлено, водночас дноочисними роботами було охоплено площу 7696 кв. м, вийнято 6863 куб. м донного ґрунту (для порівняння – 190 вантажних автомобілів), що укладався на бровки прочищених проток.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів