Херсонці долучилися до кліматичного страйку

клімат, страйк, активісти
19 березня екосвідомі українці долучилися до Всесвітньої акції «Глобальний страйк за клімат». У великих та маленьких містах активні громадяни виходили з плакатами та транспарантами під стіни адмінбудівель. Гасло страйку: «Досить пустих обіцянок!». В Україні вуличні акції пройшли в більш ніж 12 містах: Києві, Львові, Харкові, Миколаєві, Рівному, Вінниці, Запоріжжі, Одесі, Стрию, Маріуполі, Кропивницькому, Вознесенську, Марганцю.

Активісти Херсона долучилися до кліматичного страйку в онлайн-режимі. У Центрі екологічної інформації Херсонської обласної унівесальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара до заходу було створено декілька плакатів на тему захисту довкілля та змін клімату (на фото унизу). Потім світлини постерів імпровізованої плакатної майстерні з’явилися в «екологічних» спільнотах у соцмережах.

Вимоги протестувальників були наступні:
  • Організувати в міcтах пункти прийому небезпечних відходів (ртутних термометрів, батарейок, акумуляторів тощо).
  • Налагодити сортування та переробку відходів у містах.
  • Затвердити показник викидів парникових газів до 2030 року на рівні 72%.
  • Ухвалити вуглецеву нейтральність до 2050 року.
  • Упровадити кліматичну освіту в Україні.
  • Оголосити надзвичайний кліматичний стан в Україні.
Нагадаємо: 19 березня у світі відбувся найбільший на планеті глобальний страйк за клімат від молодіжного руху «Fridays for Future». Станом на сьогодні вже 14 млн людей відвідало акції по всьому світу, повідомляє ХОУНБ ім. Гончара.

Фото уверху ілюстративне

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів