На Херсонщині лікарням загрожують перебої з постачанням кисню

лікарні, кисень, перебої
У регіоні свого медичного кисню не виробляють, тож для хворих на COVID-19 місцеві стаціонари закуповують його в інших областях.

Але чимало постачальників із сусідніх Одещини та Миколаївщині вже попередили про можливі перебої з його наданням, оскільки ті регіони вже "почервоніли", і там різко підскочив попит на життєдайний елемент.

Відтак Департамент охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації попередив керівників медичних закладів, що необхідно заздалегідь робити запаси кисню, аби без нього не залишилися пацієнти. І тут перевага за тими лікарнями, які раніше потурбувалися про встановлення додаткових резервуарів для зберігання життєдайного елемента.

"У нас встановлено велетенський резервуар ємністю у двадцять тонн. Але донедавна потреби заповнювати його вщерть просто не було, оскільки наш постачальник - підприємство з Дніпра - справно оновлював запаси. Тепер придбали додатково дев'ять тонн кисню, і чекаємо ще на десять.

За пікового обсягу споживання цього вистачить щонайменше на десять-тринадцять діб, - зазначив у бесіді з власкором "Голосу України" директор обласної інфекційної лікарні Володимир Мітковський. - Однак у нас є й резерв із 130 кисневих концентраторів, частина з яких може працювати під високим тиском. Їх можна підключати навіть до апаратів штучної вентиляції легень".

На Херсонщині є змога подати кисень до 2 128 ліжко-місць у лікарнях через системи стаціонарної його подачі або концентратори - це навіть більше від норми. Поки що хворих на COVID-19 набирається лише 338 - з помаранчевої зони регіон ще не вийшов. Та чи довго він там протримається - невідомо.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів