Викладачі Херсонського держуніверситету отримали сертифікати на авторські програми

ХДУ, програми, авторські
У межах участі в проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» викладачки факультету української й іноземної філології та журналістики Світлана Климович, Світлана Мартос та Лариса Ковбасюк розробили авторські навчальні програми, які були сертифіковані.

Варто зазначити, що проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси.

Програма «Лінгвістичні та соціальні аспекти правописних дискусій», яку розробили доцентки кафедри української філології та журналістики Світлана Мартос та Світлана Климович, розрахована на вчителів закладів загальної середньої освіти, викладачів коледжів та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

«Постійні маніпуляції на ґрунті мовних питань в українському суспільстві (питання мовної політики, походження української мови, становлення правописної системи тощо) вимагають особливої уваги до аналізу екстра- та інтралінгвальних чинників, що вплинули на формування сучасної правописної системи. Становлення українського правопису – складний і довготривалий процес. Важливо сформувати в освітньому середовищі розуміння лінгвістичних та соціальних аспектів правописних дискусій і, як наслідок, знання й усвідомлення сучасних правописних норм», – зазначила завідувачка кафедри української філології та журналістики Світлана Климович.

Авторська програма доцентки кафедри німецької та романської філології Лариси Ковбасюк отримала назву «Практика усного та писемного мовлення». Викладачка запевняє, що навчання призначене для здобувачів вищої освіти ХДУ першого бакалаврського рівня освіти за освітньою програмою Середня освіта (Мова і література німецька). Однак запуск програми відбудеться вже з початку наступного року.

Навчальна програма «Сучасна українська літературна мова (розділ «Морфологія»)» була підготовлена доценткою кафедри української філології та журналістики Світланою Мартос. Варто зазначити, що викладачка вже активно впроваджує в освітній процес елементи медійної грамотності та наголошує на важливості критичного мислення сучасної людини.

Усі навчальні програми викладачів ХДУ спрямовані на розвиток компетентностей критичного сприяння інформації через інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальний процес і рекомендовані на впровадження.

Пресцентр ХДУ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів